Brno chce nové parky, na rozšíření zeleně na území města už vyčlenilo 3 miliony

  • Foto

    redakce (archiv)

Vedení města Brna chce podpořit městské části v budování parků a nových výsadeb v krajině. Městské části podpoří skrze finanční transfery, které budou určeny na zajištění projektových dokumentací na revitalizace současných ploch zeleně a vytyčení pozemků pro nové výsadby v krajině. Na zpracování studií veřejných ploch zeleně získá finance také Odbor životního prostředí.

„Celkově půjde městským částem 1,7 milionů korun. Další finanční prostředky se uvolní i pro Odbor životního prostředí, který pro některé městské části zajistí studie veřejných ploch zeleně, celkem půjde o 1,3 milionu korun,“ popsal náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Ten dále dodal, že tomuto rozhodnutí předcházel i velký zájem ze strany jednotlivých městských částí. Každá příslušná radnice totiž vytipovala místa, která jsou v daném území pro rozšíření zeleně vhodná.

Odbor životního prostředí zajistí studie veřejných ploch zeleně městským částem Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Jehnice, Brno-Kníničky, Brno-Černovice, Brno-Tuřany, Brno-sever, Brno-Bohunice, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed, Brno-Kohoutovice, Brno-Žabovřesky a Brno-Žebětín.

Dále město Brno poskytne transfery na projektové dokumentace městským částem Brno-Černovice, Brno-Kníničky, Brno-Kohoutovice, Brno-Kohoutovice, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora a Brno-střed.

„V Černovicích chceme podpořit projekt revitalizace jezírka AVČ Mírová, v Kníničkách Park u lva, v Kohoutovicích Komunitní centrum, v Komíně výsadby alejí a trvalých travních porostů, v Obřanech zeleň u Obřanského mostu, v Řečkovicích Park pod hřbitovem a v městské části Brno-střed revitalizaci vnitrobloku Bayerova-Botanická,“ doplnil Hladík. O návrhu na rozšíření zeleně v Brně bude hlasovat Rada města Brna na dnešním zasedání a následně pak zastupitelé města.