Brno dnes začalo na výstavišti stavět záložní nemocnici

V nemocnici bude 300 lůžek, postavená bude za týden a zcela hotová pak do 14 dní. Zdravotnický velkostánek vzniká v pavilonu G2 na brněnském výstavišti.

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Za posledních 24 hodin přibylo na jižní Moravě 1438 potvrzených případů onemocnění covid-19. Doposud je to nejvyšší sobotní nárůst. Nově hospitalizovaných je 52 lidí, 15 lidí s touto nemocí zemřelo.

Nemocnice v kraji zatím kapacitně stačí, musejí už ale omezovat část plánovaných operací a vyčleňovat další lůžka. Řeší se ještě její personální obsazení. "Vstoupili jsme ohledně toho do jednání s Fakultní nemocnicí Brno, která nabídla nějaké řešení. Jde o lékařský personál. Pokud jde o další osoby, mohli by se zapojit i dobrovolníci proškolení z Českého červeného kříže," uvedla pro ČTK  primátorka města Markéta Vaňková.

Nájem za nemocnici stanovila městská firma Veletrhy Brno na symbolickou jednu korunu. Vaňková dále doplnila, že o instalaci a dovoz potřebného zdravotnického vybavení a materiálu se společně postarají městská Nemocnice Milosrdných bratří a Fakultní nemocnice Brno. Náklady na postavení záložní nemocnice s kapacitou 302 míst v pavilonu G2 činí zhruba 1,6 milionu korun. Měsíční provoz vychází zhruba na čtyři miliony Kč bez platů zdravotnického personálu.

Fotogalerie: