Brněnští radní schválili výběrové řízení na funkci ředitele Kanceláře architekta města Brna. Přihlášky je možné posílat do konce května, vyplývá z webových stránek města. Hlavním architektem byl až do konce minulého roku Michal Sedláček, který tuto funkci zastával více než šest let. Od jeho odchodu je vedením kanceláře pověřený architekt Jan Tesárek.

„Sběr žádostí potrvá do konce května. Následně bude vhodné kandidáty posuzovat komise. Kdy bude rozhodnuto, nyní nedokážu říci,“ sdělil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Z výběrového řízení vyplývá, že uchazeči musí mít kromě magisterského vzdělání také povědomí o právních předpisech týkajících se územního plánování či stavebního zákona, praxi ve vedoucí pozici i aktivní znalost světového jazyka. Výhodou jsou zkušenosti se strategickým a komunitním plánováním nebo orientace v trendech v oblasti plánování měst.

Útvar hlavního architekta už dříve v Brně existoval, ale zanikl v roce 2003, když město řídila koalice vedená ODS

Kancelář opět vznikla v době, kdy magistrát vedla koalice v čele s hnutím ANO. Podnět k jejímu vzniku dali Zelení. Nyní má kolem 60 zaměstnanců. Sedláček po svém odchodu z funkce začal působit v roli vedoucího střediska projektové přípravy projektu Jižní čtvrť.