Brno koupí za 60 milionů areál nedostavěné chátrající polikliniky

  • Foto

    prazdnedomy.cz

Brno od Správy železnic koupí za 60 milionů korun areál nedokončené chátrající železniční polikliniky. Plánuje tam protipovodňová opatření. Území je také součástí projektu nového brněnského nádraží, vznikne tam nová komunikace. Novinářům to dnes řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj je připravený demoliční projekt areálu.

Radní dnes doporučili zastupitelům schválit chystané nabytí pozemků od Správy železnic. Rozsáhlý areál je podle města ruinou, protože mnoho budov bylo pouze rozestavěno jako například poliklinika, garáže nebo autodílny. Součástí je i nezastavěný pozemek. Město před dalším budováním plánuje demolice budov a sanaci pozemku.

Podle Hladíka je už hotový demoliční projekt areálu, aby po nákupu mohla začít sanace a příprava na revitalizaci toku a údolí nivy v okolí Štýřického nábřeží. Kancelář architekta města zároveň připravuje další etapu protipovodňových opatření. "Plánujeme vybudovat přírodě blízká opatření a novou rekreační plochu pro obyvatele Brna. Součástí bude nová lávka přes řeku a lokální biocentrum v ochranném režimu," dodal Hladík.

Do území zasahuje i plánovaná přestavba železničního uzlu. "Bude se tam stavět nová komunikace, chodník a veřejné osvětlení. Vznikne i tramvajové kolejiště. Do budoucna se počítá se vznikem obchodů a služeb," doplnil radní pro majetek Róbert Čuma (Piráti).

Zdroj: 
čtk