fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Brno-Královo Pole obnovuje za 51 milionů Božetěchův sad známý jako Kadetka

bozetech1

Foto:

ÚMČ Brno-Královo Pole

Přes 51 milionů korun bude stát obnova Božetěchova sadu známého jako park Kadetka v Brně-Králově Poli. Práce by měly být hotové letos do konce září, řekla dnes novinářům místostarostka Králova Pole Andrea Pazderová (ODS). V prostoru vznikne altán pro pořádání akcí, několik hřišť i místo pro dva elektrické grily. Zmizí některé křoviny a naopak přibudou nové stromy. Ředitelství silnic a dálnic ČR navíc vybuduje z jedné strany protihlukovou stěnu.

Park přiléhá ke kostelu Nejsvětější Trojice a bývalému kartuziánskému klášteru. Náklady uhradí městská část, pro kterou je to největší investiční akce letošního roku. "U stávající zdi přilehlého zahradnictví bude velké robinzonádní hřiště s prvky pro trénování rovnováhy, plochy pro workout a polyfunkční hřiště s umělým povrchem, které bude i se světlem," uvedla Pazderová.

Vznikne i nový altán. "Vyřešena byla realizace přípojek k vodě a energiím pro případ pořádání menších kulturních akcí v parku. Nově bude park oplocený, vstup bude přes několik bran," dodala Pazderová.

Sad je známý pod názvem Kadetka, protože se blízký středověký klášter proměnil v 19. století na kadetní školu a na přelomu 20. a 21. století ve Fakultu informatiky Vysokého učení technického.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT