Brno posunulo lhůtu pro podání nabídek na stavbu Janáčkova kulturního centra
Foto:
archiv redakce
Uchazeči o zakázku na stavbu Janáčkova kulturního centra v Brně mohou nově podávat nabídky až do 11. října. Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast měla původně vypršet už 15. srpna. Město ji ale prodloužilo kvůli úpravám v zadávací dokumentaci, vyplývá z informací brněnského magistrátu. Soutěžní cena na stavbu nového koncertního sálu pro Filharmonii Brno je 2,4 miliardy korun, stavba potrvá nejméně tři roky.
Možnosti účasti v soutěži se rozšíří
Na základě dotazu od případných uchazečů byly v zadávací dokumentaci upraveny požadavky pro osobu, která bude v projektu řešit audiovizuální technologie a akustiku. „Dochází tedy k rozšíření rozsahu odborných způsobilostí u těchto osob o autorizovaného technika. Rozsah autorizace autorizovaného inženýra, který již byl v dokumentaci uveden, a autorizovaného technika je v tomto oboru totožný,“ řekl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Rozšíří se tak podle něj možnosti účasti v soutěži.
Zohlednili chystanou výstavbu kolektoru
Při té příležitosti město zohlednilo také koordinaci prací při chystané výstavbě nového kolektoru ve Středově a České ulici. Aby se změnám mohly společnosti uvažující o podání nabídky přizpůsobit, prodloužili radní dobu na podání nabídek o dva měsíce. „U projektů takového rozsahu není tento postup neobvyklý. Příkladem zadávacích řízeních, v nichž bylo statutární město Brno zadavatelem či spoluzadavatelem, u nichž došlo k prodloužení lhůty pro podání žádostí o účast z důvodu změny podmínek kvalifikace jsou například projekty protipovodňových opatření na Poříčí nebo zakázka na prodloužení trati do bohunického kampusu,“ dodal Poňuchálek.
Výběrové řízení vypsali v červnu
Výběrové řízení na firmu, která kulturní centrum postaví, vypsala městská společnost Brněnské komunikace v červnu. Představitelé města předtím čelili kritice opozičních zastupitelů i osobností kulturního života za to, že stavbu koncertního sálu odkládali. Filharmonie Brno dosud hraje v Besedním domě, kde nemůže odehrát koncerty v maximálním možném složení.
Sál zhruba pro 1200 lidí bude stát mezi Veselou a Besední ulicí
Bývalo zde parkoviště, které v roce 2018 nahradily podzemní garáže jako první etapa stavby. Jsou však zakonzervované a nevyužívané, přestože město dříve usilovalo o to, aby stavba samotného koncertního sálu navázala na stavbu garáží.
- Vydáno dne:
-
- ,
- Autor:
- Ondřej Požár
- ČTK
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Hospitalizaci onkologickým pacientům v Brně zpříje…
- Vánoční stromek v květináči? Nadace je do brněnský…
- Mezi Vinohrady a Židenicemi v Brně vzniká bytový k…
- ČOI zabavila na tržnici v Hatích padělky v hodnotě…
- Kometa a Sparta po debaklech odehrají domácí odvet…
- Lidé si 17. listopad připomenou řadou shromáždění,…
- Pěvkyně Magdalena Kožená se do rodného Brna vrátí …
- Vědecký tým Zahradnické fakulty se zabývá ochranou…
- Nedostatek peněz může odsunout jednu ze dvou želez…
- Českou cenu za architekturu letos získal dětský ho…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
