Uchazeči o zakázku na stavbu Janáčkova kulturního centra v Brně mohou nově podávat nabídky až do 11. října. Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast měla původně vypršet už 15. srpna. Město ji ale prodloužilo kvůli úpravám v zadávací dokumentaci, vyplývá z informací brněnského magistrátu. Soutěžní cena na stavbu nového koncertního sálu pro Filharmonii Brno je 2,4 miliardy korun, stavba potrvá nejméně tři roky.

Možnosti účasti v soutěži se rozšíří

Na základě dotazu od případných uchazečů byly v zadávací dokumentaci upraveny požadavky pro osobu, která bude v projektu řešit audiovizuální technologie a akustiku. „Dochází tedy k rozšíření rozsahu odborných způsobilostí u těchto osob o autorizovaného technika. Rozsah autorizace autorizovaného inženýra, který již byl v dokumentaci uveden, a autorizovaného technika je v tomto oboru totožný,“ řekl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Rozšíří se tak podle něj možnosti účasti v soutěži.

Zohlednili chystanou výstavbu kolektoru

Při té příležitosti město zohlednilo také koordinaci prací při chystané výstavbě nového kolektoru ve Středově a České ulici. Aby se změnám mohly společnosti uvažující o podání nabídky přizpůsobit, prodloužili radní dobu na podání nabídek o dva měsíce. „U projektů takového rozsahu není tento postup neobvyklý. Příkladem zadávacích řízeních, v nichž bylo statutární město Brno zadavatelem či spoluzadavatelem, u nichž došlo k prodloužení lhůty pro podání žádostí o účast z důvodu změny podmínek kvalifikace jsou například projekty protipovodňových opatření na Poříčí nebo zakázka na prodloužení trati do bohunického kampusu,“ dodal Poňuchálek.

Výběrové řízení vypsali v červnu

Výběrové řízení na firmu, která kulturní centrum postaví, vypsala městská společnost Brněnské komunikace v červnu. Představitelé města předtím čelili kritice opozičních zastupitelů i osobností kulturního života za to, že stavbu koncertního sálu odkládali. Filharmonie Brno dosud hraje v Besedním domě, kde nemůže odehrát koncerty v maximálním možném složení.

Sál zhruba pro 1200 lidí bude stát mezi Veselou a Besední ulicí

Bývalo zde parkoviště, které v roce 2018 nahradily podzemní garáže jako první etapa stavby. Jsou však zakonzervované a nevyužívané, přestože město dříve usilovalo o to, aby stavba samotného koncertního sálu navázala na stavbu garáží.