V letech 2019 a 2020 s chystají stavět nový pavilon D a modernizovat pavilon C za půl miliardy korun. Zbylou část peněz si výstavní společnost zajistí z vlastních zdrojů.

Nový pavilon s výstavní plochou 4500 metrů čtverečních je podle mluvčího Veletrhů Jiřího Smetany potřeba kvůli nedostatku krytých výstavních ploch pro pořádání největších veletržních akcí, jimiž jsou Mezinárodní strojírenských veletrh a veletrh zemědělské techniky Techagro. Společnost kvůli tomu tratí desítky milionů korun. Zároveň bude multifunkční a bude v něm možné pořádat kulturní či společenské akce, kterým bude moct přihlížet 2500 až 5000 lidí.

Pavilon bude mít označení D a bude navazovat na současný a památkově chráněný pavilon C, který se má proměnit na zázemí pro návštěvníky akcí právě v pavilonu D. "Nyní se zpracovává koncept. Klíčový bude postoj památkářů k formě propojení nového pavilonu s historickým pavilonem C. Naší vizí je, že oba pavilony jako celek vytvoří velmi atraktivní prostor nejen pro veletrhy, ale i pro velké kulturní a sportovní akce," uvedl Smetana.

Vedení města zápůjčku odůvodňuje tím, že je výhodná pro obě strany. Město na finančním trhu nenajde lepší zhodnocení peněz a naopak Veletrhy se dostanou levně k penězům. Navržený úrok je 1,8 procenta, avšak doporučení je, aby se vzhledem k měnící se situaci na finančním trhu úroková míra fixovala až při přípravě smlouvy. Veletrhy by měly splácet v letech 2020 až 2024.

Veletrhy jsou v dobré finanční kondici, loni vytvořily zisk 60 milionů korun, letos by to mělo být přes 100 milionů korun. Dosud splácejí úvěr, který si vzaly na stavbu nového a již řadu let funkčního pavilonu, poslední splátku mají zaplatit v roce 2022.