Česká pošta zveřejnila seznam 300 poboček, které chce v červenci zrušit, aby ušetřila na provozu. V moravské metropoli by se mělo z mapy ztratit 12 pošt a další budou přesunuty jinam. Starostové brněnských městských částí se kvůli tomu bouří, protože se zhorší dostupnost služeb zejména pro seniory. Ministr Rakušan zvolil velmi hloupé řešení, sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN starosta Brna-Židenic Petr Kunc (Petr Kunc – Hlas pro Židenice).

Na Brně-středu zruší šest poboček

Hned šest poboček zruší Česká pošta v největší brněnské městské části, tedy na Brně-středu. Obyvatelé tak přijdou o pošty v Údolní, Mečové a Kounicově ulici, na Příkopě v IBC, v Hrnčířské a také o poštu v Křížové ulici na Starém Brně.

Poštu z Orlí přesunou až na Šumavskou

„Uzavře se i pobočka na Orlí v centru města a přesune se až na Šumavskou, která se stane hlavní poštou pro vydávání zásilek. To velmi nešťastné, protože Šumavská je na hranici Brna-středu a Žabovřesk. Šumavská je navíc dopravně hůř dostupná městskou hromadnou dopravou a špatně se tam budou dostávat zejména senioři. Navíc se tam nyní staví parkovací dům, takže problémy budou mít i řidiči aut,“ uvedla mluvčí centrální brněnské radnice Kateřina Dobešová.

Hlavní pošta u nádraží se přemístí do OC Letmo

Česká pošta chce navíc dlouhodobě uzavřít a prodat i budovu hlavní pošty u nádraží. Tato největší brněnská pošta by se měla podle Dobešové přemístit do obchodního centra Letmo, kde zabere dvě patra. Tam však nemá takové zázemí pro sklady a lidé se k přepážkám dostanou mnohem obtížněji než k památkově chráněné budově u nádraží.

Radní to budou řešit

„Omezit služby pro 60 tisíc obyvatel Brna-středu, což je větší okresní město, není dobré. Starosta Vojtěch Mencl proto bude o rušení poboček a přemístění dvou pošt v pondělí informovat radu a vedení městské části chce situaci řešit s ministerstvem vnitra a vedením České pošty,“ doplnila mluvčí.

Kdyby radši zrušili dobře placené posty manažerů, zlobí se Kunc

Na seznamu rušených poštovních úřadů je i pracoviště Kamenačky v brněnských Židenicích. „To je fakt výborné! V Juliánově nám tuto velmi oblíbenou a vytíženou poštu zruší a přesunou agendu na pobočku v Rokycanově ulici, kde jsou se službami dlouhodobé problémy. A zruší i poštu na Dukelské třídě, která se nedávno opravovala. Takže pan ministr Rakušan místo toho, aby zrušil dobře placené posty manažerů a ušetřil tak peníze, tak nechá zrušit pošty pro lidi. To je velmi hloupé řešení!“ zuří židenický starosta Petr Kunc.

O pošty přijdou i další města v kraji

Kromě Brna přijdou o poštovní pobočky i další jihomoravská města. Třeba v Břeclavi zruší pošty v Charvátské Nové Vsi a U Tržiště, v Hodoníně zmizí poštovní přepážky ve Wilsonově a Brandlově ulici a také v ulici Petra Jilemnického a obyvatelé Znojma si už nezajdou pro dopisy a důchody v ulicích Pražská a Dukelských bojovníků.