03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

Brno uspořádá charitativní jízdu novou šalinou po nové trati až ke kampusu. Výtěžek věnuje nemocným dětem

dsc-7194

Foto:

DPMB

Vedení brněnského dopravního podniku se rozhodlo uspořádat v době adventu charitativní jízdu na pomoc nemocným a postiženým dětem, část financí chce také věnovat obětem domácího násilí. Dárci se poprvé svezou novou tramvají po nové trati na kampus. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala Barbora Doležalová.

Na šest desítek zájemců bude mít mimořádnou příležitost projet se v předstihu novou tramvají po nové trati do kampusu. Akce je naplánována na čtvrtek 8. prosince v odpoledních hodinách, kdy bude zájemcům přistaven vůz Škoda ForCity Smart 45T, který stále najíždí potřebných 10 000 km bez cestujících.

„O novou tramvaj i trať ke kampusu má veřejnost velký zájem. Byla by škoda ho nevyužít. Chceme podpořit dobrou věc, navíc v době adventu. Věříme, že jízdu plně obsadíme,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Do charitativní akce se zapojí i Škoda Group, která tramvaj pro brněnský dopravní podnik vyrobila. „Rozhodli jsme se podpořit dobrou věc a rádi se přidáme ke sbírce dopravního podniku. Věříme, že se místa v naší nejmodernější tramvaji rychle zaplní a že dárci budou štědří,“ dodal Prezident regionu CZ/SK Škoda Group Tomáš Ignačák.

Zájemci o charitativní jízdu se musí do 6. prosince 15:00 přihlásit na adresu charita@dpmb.cz – uvést své jméno, počet cestujících. Následně se dozví místo a čas nástupu. „Cena jízdy bude zpoplatněna minimální částkou 100 Kč za dítě a 200 Kč za dospělého,“ doplnila Doležalová.

Celý výtěžek pak poputuje na konto nadace Velvet smile, o.p., brněnské organizace, která pomáhá zlepšovat kvalitu života rodinám nemocných a postižených dětí i obětem domácího násilí.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT