03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

Budova Komunitního centra v brněnských Žabovřeskách dostává jasnou podobu, do půl roku bude hotovo

Foto:

MČ Brno Žabovřesky

Stavba polyfunkčního Komunitního centra na Plovdivské v brněnských Žabovřeskách byla zahájena přesně před rokem, nyní se veškeré stavební práce přesunuly do interiéru. Realizace pokračuje podle plánu a stavba by měla být dokončena v polovině tohoto roku. Novináře o tom na tiskové konferenci informoval starosta brněnských Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

O využití komunitního centra bylo předem jasno, nabídne služby a zázemí pro všechny věkové i sociální skupiny. „Pro nejmladší děti je to dětská skupina v rámci provozu LATY, pro větší děti herny a kreativní dílny, pro seniory bude připraveno společné stravování s možností dalšího posezení, chybět nebude ani malá tréninková kavárnička společnosti PRÁH, nabízející možnost začleňování hendikepovaných do běžného života,“ popsal Leder.

Starosta doplnil, že prostor by tu měl být i pro letní příměstské tábory SVČ Lužánky – pracoviště LATA, a právě tyto služby nejspíše zahájí provoz centra o letošních letních prázdninách.

Komunitní centrum nabídne také prostor pro společně strávené chvíle seniorům

Nejenže zde budou moci kolektivně poobědvat, ale i si vzájemně popovídat a najít vyhovující aktivity. „Myslím si, že se řada lidí v tomto věku může cítit osaměle, mnohdy už není ani ten s kým by si společně popovídali nebo zašli na procházku. Také vnímáme, že pro řadu našich seniorů je problematické si uvařit nebo na to prostě nejsou síly. Tohle centrum jim nabídne všechny alternativy, budou moci společně pojíst, vzájemně se vyslechnout a věřím tomu, že se centrum pro ně stane běžnou součástí jejich života,“ dodal Leder.

Realizaci stavby kompletně zafinancovalo město Brno, přijde asi na 70 milionů korun

Moderní objekt nahradí nefunkční a chátrající výměníkovou stanici. Žabovřeská radnice výstavbu často komunikovala s rezidenty, kteří bydlí v blízkosti budoucího centra. „Z pravidelných schůzek s občany tak mimo původní záměr projektu vyplynulo například umístění akustické stěny na střeše centra, řešení dopravní situace či oprava chodníku na Plovdivské, která bude navazovat po skončení stavebních prací. Všem moc děkuji za trpělivost i konstruktivní přístup,“ řekl Leder.

Budova bude mít moderní designové prvky, v prvním nadzemním podlaží bude fungovat kavárna i seniorské centrum provozované městskou částí Brno – Žabovřesky. Polovinu plochy patra využije Centrum volného času pro miniškolku s kapacitou 15 dětí. Do nástavby druhého podlaží se umístí herny pro děti a prostor pro kreativní aktivity, zejména malířský ateliér a keramická dílna. Centrum dostane nové povrchové úpravy stěn a nové skladby podlah, zateplení, včetně ploché střechy, která bude osazena zelení. Miniškolka bude mít přímý vstup do zahradní „herní zóny“.

Na webových stránkách městské části je spoluobčanům k dispozici záložka s názvem „Komunitní centrum Plovdivská 7“, jsou zde soustředěny všechny dokumentace a zároveň zde vedení radnice průběžně dodává další info o realizaci stavby.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT