fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Brno získá od Národní sportovní agentury dotaci na stavbu multifunkční haly

200127-multifunkcni-hala-vystaviste2-plus

Foto:

MMB

Brno získá od Národní sportovní agentury dotaci na stavbu multifunkční haly na výstavišti. Je prvním projektem, který splnil veškeré podmínky, uvedl v tiskové zprávě mluvčí agentury Jakub Večerka. Město žádalo 300 milionů korun. Rozhodnutí o celkové výši dotace se uskuteční po výběru zhotovitele. Hala s odhadovanou cenou až čtyři miliardy nabídne místo pro 13.000 lidí.

Podle Večerky projekt jako první splnil veškeré podmínky z dotační výzvy Nadregionální sportovní infrastruktura a úspěšný byl i z hlediska posouzení externího znalce ohledně podmínek 3E, tedy efektivita, hospodárnost a účelnost. "Projekt multifunkční haly v Brně je velmi dobře připravený a prošel veškerými kontrolami, které jsou potřeba k získání dotace. Nyní už pouze čekáme, až město vybere zhotovitele stavby a dodá harmonogram stavby včetně vysoutěžených cen," uvedl Večerka.

Právě po dodání harmonogramu a cen se rozhodne ohledně celkové výše dotace. V programu je 900 milionů, jeden žadatel může získat maximálně 300 milionů. Podle Vaňkové by vše mohlo být v řádu týdnů. "Rozhodnutí agentury vítáme. Čekali jsme dlouho a jsme rádi, že to skončilo s kladným výsledkem. Doufám, že po doložení potřebných věcí nám bude přiznaná částka v plné výši 300 milionů korun," řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Hala nabídne zázemí pro pořádání sportovních, kulturních i kongresových akcí. Kapacita bude kolem 13.000 diváků. Objekt by měl mít dvě podzemní a šest nadzemních podlaží a nabídne 150 krytých parkovacích stání. Celkově by mělo kvůli hale vzniknout 1300 parkovacích míst. Zázemí pro zápasy by v hale měla najít například hokejová Kometa. Objekt ale bude mít podle města 30 různých způsobů využití.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT