Hlavním tématem letošního ročníku, který se konal od středy, bylo hledání identity a hledání vlastního místa na tomto i onom světě. Festival nabídl představení sedmi mimopražských divadelních souborů a koncert vážné hudby pro rodiče s malými dětmi. "Na dvanáct festivalových akcí si koupilo vstupenku 2935 převážně malých a mladých diváků, od batolat přes školáky až ke studentům středních škol. Někteří přišli dopoledne se školou, jiní odpoledne s Klubem mladých diváků, další večer či o víkendu s rodiči a prarodiči," uvedla Štěpánová.

Program ještě pokračuje v pondělí závěrečným nesoutěžním představením hostitelského Divadla v Dlouhé Nebe – peklo.

Festivalu se kromě dvou oceněných divadel z Liberce a Brna zúčastnilo ještě Městské divadlo Kladno, plzeňské Divadlo Alfa, Divadlo rozmanitostí z Mostu, Činoherní studio z Ústí nad Labem a kladenské Divadlo Lampion. Dechové kvarteto Gaudioso uvedlo koncert pro celou rodinu s názvem Filharmoniště. Letošní akci doprovodily ilustrace scénografa, kostýmního výtvarníka a ilustrátora Jaroslava Milfajta.

Soutěžní divadelní přehlídka pro děti a dospělé v Divadle v Dlouhé si za léta fungování získala renomé. Finančně ho podpořily pražský magistrát a ministerstvo kultury.