fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Chráněné bydlení v Brně nabídne po přestavbě samostatné pokoje

Diecézní charita Brno upravuje Chráněné bydlení sv. Michaela v Žabovřeské ulici v Brně, kde žije osm klientů s mentálním nebo duševním postižením. Díky přístavbě bude mít každý svůj pokoj.
003670

Foto:

ilustrační, brno.charita.cz

Dosud žilo na jednom pokoji více lidí. Výše investice přesahuje 17 milionů korun. V Pondělí to sdělila mluvčí charity Anna Tišnovská. Práce by měly být hotové do konce roku. Jejich součástí je vybudování společných prostor a bezbariérového výtahu.

Po rekonstrukci zůstane počet klientů stejný. Chráněné bydlení bude mít dva byty, kde v každém budou pokoje pro čtyři klienty a společné prostory, takže bude mít každý svůj pokoj a soukromí. "V každém podlaží vznikne společná kuchyně a obývací prostory. V budově bude bezbariérový a bezpečný výtah," řekla Tišnovská.

V chráněném bydlení pracují 24 hodin denně asistenti, kteří klientům pomáhají například s oblékáním nebo přípravou jídla. "Někteří klienti pracují třeba v chráněných dílnách. Někteří klienti zase dojíždějí do denních stacionářů," poznamenala Tišnovská.

Diecézní charita Brno působí v Jihomoravském kraji a také v části Kraje Vysočina. Má víc než 1500 zaměstnanců a nabízí desítky služeb. Vedle chráněného bydlené jsou to pečovatelské a ošetřovatelské služby, hospicová péče, sociální, právní a dluhové poradny a také azylové domy, domovy pro seniory a denní stacionáře. Provozuje rovněž nízkoprahová denní centra a nabízí služby v oblasti drogové prevence. Roční rozpočet organizace přesahuje půl miliardy korun.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT