Soupeřům ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE nasázel v sezóně 2020/2021 třináct branek a spolu s útočníkem Janem Silným dotáhli Líšeň k historickému druhému místu ve druhé lize. „Minulý rok jsem dával góly hodně z penalt. Ty jsem teď ale přenechal Honzovi Silnému, to je náš střelec,“ řekl zpravodajskému portálu BRŇAN třicetiletý záložník Málek.

A ve skrytu duše očekával, že by mu prvenství v žebříčku druholigových střelců mohlo vynést angažmá v některém z prvoligových klubů. „To se ale nepotvrdilo. Teď už to moc nesleduji, kolik jsem dal gólů,“ přiznal fotbalista, který v posledním zápase s dříve prvoligovou Příbramí přispěl k debaklu hostů 4:1 dvěma brankami.

S forvardem Silným si na hřišti hodně rozumějí. „On je hodně silný v osobních soubojích a sklepává nám balóny za obranu. Je to super,“ pochvaluje si rodák z Rájce-Jestřebí.

Případný přestup však prý bude řešit až v zimě. Pokud by se Líšeň podle něj probojovala do baráže, tak by to měla v konkurenci prvoligových týmů těžké. „Když vidím, co to udělalo se Zbrojovkou nebo Jihlavou, tak těžko říct. Ale na druhou stranu, když jsem viděl třeba Teplice, tak si myslím, že bychom nebyli úplně bez šance,“ soudí Málek.

Připouští, že jeho snem je zahrát si ještě první ligu. „Je mi třicet a vím, že jsou v lize horší hráči. Nevím, jestli nás prvoligové týmy sledují. Jaro jsme neměli tak dobré, přesto jsme skončili druzí. Někteří si mysleli, že to je náhoda, ale pak uznali, že jsme dobří,“ uvedl záložník.

V této souvislosti připomněl, že Líšeň prohrála zápasy s exligovými týmy až v nastaveném čase. Rozhodující gól dostala v závěru domácího derby se Zbrojovkou i nedávno v Opavě.

Málek hrál v minulosti půl roku na Žižkově, pak přestoupil do Třince. Poslední tři sezóny však patří do líšeňského kádru. Ten vede trenér Milan Valachovič, který Málka dobře zná.

„Každý hráč potřebuje mít za sebou trenéra, který mu věří. Když jsem přišel do Líšně, kde se naše cesty znovu potkaly, tak Jarda nehrával a byl na odchodu. On je trochu lehkovážný a u jiných trenérů na to doplatil. Tady v Líšni to máme ale individuálně nastavené trochu jinak a jak Jarda, tak Honza Silný to klubu bohatě vrací,“ uvedl Valachovič.

Podle něj má Málek na to, aby ještě pět šest let hrál špičkový fotbal. „Takový somatotyp tady dlouho nebyl. Před tréninkem jsme ho zapnuli a po tréninku ho vypínáme. To nás dostalo nahoru, protože Jarda je schopný oběhat hodně velký prostor. Navíc mu hodně dodalo sebevědomí, že v loňské sezóně byl nejlepším střelcem F:NL,“ usmívá se kouč.

A dodává, že by se Málek v některých prvoligových klubech – například v Teplicích nebo ve Zlíně – uplatnil, protože tam hráče jeho typu nemají.