Hned čtyři nováčci se v zimě objevili v kabině brněnské Zbrojovky. V jednom případě však označení nováček nesedí. Luděk Pernica totiž prostředí na stadionu na Srbské velmi
dobře zná, protože je odchovancem klubu, v němž působil až do roku 2014. Teď se vrátil z Plzně, aby při půlročním hostování pomohl rodnému městu při udržení ve  FORTUNA:LIZE, kde zatím Zbrojovce patří 15. příčka. A hned na první trénink jako jediný vyběhl v kraťasech, čímž navázal na tradici otužilých obránců. „Ze začátku mi to problém nedělalo, ale teď už to jde do mrazů a občas si radši i já vezmu dlouhé tepláky. Kluci mi už říkali, že jsem jako Peťa Pavlík, nebo Pavel Eismann. Zkrátka vždycky někdo z obrany musí být v krátkém,“ přiznal v rozhovoru pro klubový web Luděk Pernica.

Zbrojovka z úvodních čtyř zápasů jara vytěžila pouhé čtyři body, což je podle zkušeného beka málo. „Bodů mohlo a mělo být víc. Hodně slýchám, že výkon na Bohemce byl dobrý, ale je škoda, že to bylo bez bodů. Je potřeba se od toho výkonu odpíchnout a začít doma bodovat, to je pro záchranu potřeba. Teď se bez diváků ty rozdíly trochu stírají a venku se nám docela daří, doma ale potřebujeme bodovat víc,“ míní třicetiletý stoper. Podle něj může brněnskému týmu chybět právě i podpora diváků, kteří na stadionu na Srbské kvůli protiepidemickým opatřením už řadu měsíců fotbalistům scházejí. „Dokázali nás dotlačit k výhře, když se zápas lámal. Teď je slyšíme maximálně za plotem, výhoda domácího prostředí se trochu ztrácí a zůstává jen to, že jste zvyklí na trávník,“ uvedl Pernica.

Ten už se v Brně po návratu z Plzně zabydlel. Našel si byt v Bystrci, takže na stadion to má deset minut a do tréninkového centra mládeže dvacet minut jízdy autem. A ve volném čase si pak Luděk Pernica užívá hlavně rodinu a malou dceru. „Když je sníh, vezmeme boby, saně a malá je spokojená, nadšená. Je to první sníh, co zažila, a sám musím říct, že tolik sněhu jsem v Brně mockrát nezažil. Na nic jiného není v téhle době moc prostor. Snad ještě dodám, že rád sleduju šipky. Vůbec je nehraju, jen se zkrátka rád dívám na profíky, jak jim to jde,“ dodal s úsměvem na tváři Luděk Pernica. dchovanec Zbrojovky si v minulosti vyzkoušel i prestižní Ligu mistrů, kde pro něj byly největším zážitkem zápasy Plzně se slavným Realem Madrid, přestože do nich nenastoupil. „Zahrál jsem si ale proti CSKA Moskva, kde jsme sice přišli o výhru, ale nakonec jsme přes ně postoupili do Evropské ligy. Tam se mi pak povedlo dát gól,“ zavzpomínal zkušený obránce pro klubový web Zbrojovky.