Před Plagu předstoupila v tělocvičně celá škola, která má přes 400 žáků. Promluvil ředitel Jeřábek, někteří žáci a promítala se také videa přibližující školní léta končících deváťáků. Potom k přítomným promluvil ministr. "Jsem nervóznější, než když jsem zde končil. Je to pro mě velmi emotivní, protože jsem sem chodil," řekl žákům Plaga. Dodal, že rád vyřadil deváťáky a dal první velké vysvědčení prvňákům.

Dětem popřál pěkné prázdniny. "Užijte si je a do školy se vraťte plní sil. Sám jsem se už v polovině srpna vždy těšil na spolužáky, které jsem dva měsíce neviděl," poznamenal Plaga.

Ve škole končil v roce 1992. "Situace návratu mě dostala. Škola se sice změnila, ale duch školy na člověka padne. Chtěl jsem vědět, kam se za tu dobu posunula," uvedl Plaga, který zmínil například tělocvičnu, která za něj ještě neměla dnešní podobu. "Takovou krásnou halu jsme tady neměli. O velké přestávce jsme ale chodili hrávat fotbal nebo taky po škole. Hráli jsme Jundrováci proti přespolním z Rozdrojovic a Jinačovic," dodal Plaga.