Dnes má Kometa předposlední přípravný zápas v Olomouci, příští pátek s Litvínovem už naostro

Nový extraligový ročník už netrpělivě klepe na dveře, a tak vrcholí i příprava všech celků na novou sezónu. Brňané mají na programu ještě dva duely, ten první dnes od 17ti hodin v Olomouci.

  • Foto

    HC Kometa/I.Dostál

Od začátku přípravy uběhla dlouhá doba, od prvního přípravného duelu téměř měsíc. Kometa má za sebou už sedm z celkových devíti naplánovaných přípravných duelů a drží si v nich bilanci pěti výher a dvou porážek. Svěřenci Petra Fialy nestačili pouze dvakrát na třinecké Oceláře, naposledy pak minulý čtvrtek přehráli doma Slovan Bratislava hladce 4:1.

Do začátku nové sezóny zbývají necelé dva týdny, Kometa nový extraligový ročník otevře 13.9. od 18:00 duelem na ledě Litvínova. Trenéři už tak pomalu směřují vše k finální přípravě a hledají optimální složení formací i obranných párů. „Máme v plánu, že na Olomouc změníme brankáře, v bráně bude tedy Marek Čiliak. Drobné úpravy budou v útoku a obraně, ale razatní změny to nebudou. Chceme opět hrát v nejsilnejší možné sestavě. Hrát bude i Pavel Jenyš, budou to zkrátka jen kosmetické úpravy," říká k předposlednímu duelu přípravy trenér Petr Fiala.

Olomouc je pro Kometu dobrým známým, soubojům nedalekých soupeřů často nechybí parádní atmosféra. V rámci letošní přípravy už se oba soupeři potkali v polovině srpna v Brně, kde modrobílí po trefách Muellera a Kucsery z první třetiny zvítězili 2:0. Povedený zápas navíc korunoval vychytanou nulou brankář Karel Vejmelka. Porážka s Brnem byla pro Hanáky dosud jedinou v základní hrací době v přípravě, pouze na startu přípravných zápasů padli ještě doma Olomoučtí s kazašským Kokshetau 2:3 po nájezdech.

Výraznými tvářemi v kádru loňského čtvrtfinalisty, který padl až v sedmém duelu série s Plzní, budou také letos brankář Branislav Konrád, útočník Zbyněk Irgl a nově také zkušený Rostislav Olesz, který se na Hanou přesunul z Vítkovic.