Je to tu! Městská společnost Starez Sport startuje oblíbené Dny sportovišť, návštěvníci na nich dostanou šanci vyzkoušet si zdarma několik brněnských sportovních areálů. V letošním roce se budou konat hned třikrát. Jako první se otevřou brány kohoutovického aqvaparku s tobogánem a divokou řekou. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské společnosti Michaela Dittrichová.

Zasportovat si, užít si zábavu, strávit čas s těmi nejbližšími, a to vše zadarmo. Dny sportovišť se letos vracejí v jiném formátu, než na jaký byli účastníci zvyklí.

„V minulosti mohli lidé navštívit naše sportoviště pouze v jednom termínu v roce, a to o Vánocích. Nově jsme se rozhodli v průběhu roku uspořádat více jednodenních akcí, aby zájemci měli čas zavítat na každou z nich. Hned v sobotu 15. dubna mohou lidé zcela zdarma vyrazit do Aquaparku Kohoutovice,“ uvedl generální ředitel městské společnosti Starez Sport Martin Mikš.

V dubnu bude Brno znát svého mistra v jízdě na tobogánu

V jediném brněnském aquaparku v Kohoutovicích bude na návštěvníky čekat rozmanitý program, který zabaví děti i dospělé. „Připravujeme mistrovství Brna v jízdě na tobogánu, ale také aquazorbing. Díky tomu si lidé mohou vyzkoušet chůzi na vodní hladině a další bláznivé kousky ve vodotěsné zorbingové kouli,“ doplnil Mikš.

V Kohoutovicích se zabaví jak adrenalinoví nadšenci, tak milovníci relaxu. V aquaparku totiž kromě tobogánu a divoké řeky najdou i vířivku a rekreační bazén. Návštěvu si je však nutné rezervovat dnysportovist.starez.cz.

První plavání v novém lužáneckém komplexu bude zdarma

Do dalšího z brněnských bazénů budou moci návštěvníci vyrazit na konci prázdnin. Své brány poprvé otevře nový komplex Bazény Lužánky zcela zdarma.

„Návštěvníci si budou moci zaplavat v novém pětadvacetimetrovém i znovuotevřeném padesátimetrovém bazénu. Ti odvážní si zase mohou skočit ze zrekonstruované skokanské věže. Vodní zábavu pak lidem zpestří paddleboardy,“ popsal Mikš.

V zimě jedině na brusle, na Vodovu nebo za Lužánky

Dny sportovišť město Brno završí 8. prosince na Kluzišti Vodova a na ledové ploše za Lužánkami, kde bude pro veřejnost připravena soutěž s Rádiem Krokodýl. „Na obou kluzištích se také budou moci zahřát nealkoholickým svařákem zdarma,“ uzařel Mikš.