Do Brna dorazila dodávka ivermektinu, objednala si ji nemocnice u sv. Anny

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně dostala 10.000 balení léku ivermektin, s jeho pomocí léčí covid-19. Jak už zpravodajský portál BRŇAN informoval -nemocnice lék už vyzkoušela u 30 pacientů s koronavirem s těžším průběhem, zdravotní stav většiny se používáním ivermektinu ve spojení s další léčbou zlepšil.

"Zatím se jedná o malý počet pacientů na to, abychom mohli dělat ucelené závěry. Nicméně tolerance léčby byla velmi dobrá, nežádoucí účinky minimální, zdravotní stav velké většiny pacientů se po užívání ivermektinu a ve spojení s další léčbou podařilo zlepšit natolik, že mohli být propuštěni domů," uvedl primář I. interní kardioangiologické kliniky nemocnice Michal Rezek.

„Po domluvě s panem premiérem jsme ivermektin objednali v zahraničí, dodávka přišla dnes ráno,“ potvrdila mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Jedná se o 200 tisíc tablet, což vystačí až pro 20 tisíc pacientů, záleží na dávkování dle stavu pacienta.

Dnešní dodávka deseti tisíc balení by se měla z Brna brzy dostat i k dalším lékařům z jiných nemocnic, kteří by látku u pacientů s covid-19 vyzkoušeli. „Nyní čekáme na přesné pokyny z Ministerstva zdravotnictví ČR a Státního ústavu pro kontrolu léčiv, jakým způsobem bude probíhat distribuce,“dodala Lipovská.