K letním měsícům už neodmyslitelně v centru města Brna patří také historická tramvaj s názvem H4. Zahájení provozu této historické dámy naplánoval Dopravní podnik města Brna na poslední červnový víkend, fanoušci starých časů se tak poprvé mohou po předem dané trase svést v sobotu 29. června, v tiskové zprávě o tom informovala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

„Naše historické vozy patří k těm nejoblíbenějším. Svědčí o tom i obrovský zájem o speciální linky během Dopravní nostalgie, která se v Brně konala o uplynulém víkendu. Zájemce jsme na den otevřených dveří do Slatiny, který navštívilo deset tisíc lidí, sváželi právě těmito vozy. Až na výjimky byly vždy plné. Zájem o historii městské hromadné dopravy nás těší a motivuje k rekonstrukcím dalších vozidel, jimiž budeme sbírku doplňovat. Stejně tak chceme dát veřejnosti možnost se těmito vozy svézt, k tomu slouží například právě linka H4“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Na lince H4 se budou zájemci téměř výhradně vozit dvounápravovým motorovým vozem číslo 107 z roku 1943

Linka H4 bude tradičně jezdit na trase: Komenského náměstí – Česká (na ulici Joštově) – Náměstí Svobody – Zelný trh – Hlavní nádraží (v ústí ulice Masarykovy) – Nové sady (1. a 2. kolej) – Hybešova – Václavská – Mendlovo náměstí (zastávka ve smyčce).

Linka bude v provozu od 29. června do 29. září 2024 vždy v sobotu, neděli a státem uznané svátky. Pro cestující platí běžný tarif IDS JMK, ale není dovolena přeprava jízdních kol a nadměrných zavazadel. Jízdní řády budou k dispozici na webu DPMB v týdnu před zahájením provozu.