Vývoj první třetiny ovlivnily do velké míry přesilové hry obou celků. Ta první přišla už ve 2. minutě po provinění Svozila, ale paradoxně ji odstartoval obrovskou šancí Peter Mueller. Ten uháněl sám na Januse, jenže litvínovský gólman proti střele amerického snipera obstál. Chvilku nato pak nastřelil tyčku domácí Jánošík. První branka utkání tak nakonec přišla těsně po druhé početní výhodě utkání, do které se tentokrát dostali Brňané. Prosadil se Petr Holík, jenž po nahrávce Pyrochty ujel všem na ledě a v nájezdu proti Janusovi uspěl střelou pod vyrážečku – 0:1.

Kromě gólu však tato přesilovka přinesla i nepříjemné zranění brněnského kapitána Martina Zaťoviče, který po souboji s obráncem narazil hlavou o mantinel a z ledu mu museli pomoct spoluhráči. Nehledě na tuto skutečnost Kometa udeřila znovu, když se poprvé po návratu do brněnského celku trefil Tomáš Vincour – 0:2. Puk před Januse mu předložil od pravého mantinelu Lev a brněnský forvard už si s touto situací poradil. Další branku mohla Kometa přidat o pár minut později a znovu u toho byl Vincour, tentokrát však kryl jeho ránu Janus. Do šatny tak odcházeli modrobílí s dvoubrankovým vedením.

Hosté si do druhé třetiny přetáhli přesilovou hru a aktivně v ní kombinovali, nicméně gólového efektu se nedočkali. Nic na tom nezměnila ani slibná střela Pyrochty, kterou zkrotil Janus. Zhruba od 27. minuty začala Verva hru opticky otáčet a dostávala se častěji do slibných příležitostí. Nejdříve zahrozil Jarůšek, ale jeho ránu zápěstím kryl Vejmelka.

Zvýšenou aktivitou si Litvínov vynutil hru v početní výhodě, ale ani v ní Vejmelka nekapituloval. Vykryl postupně střílejícího Petružálka i Hübla. Na koho však nestačil, byl v 38. minutě Richard Jarůšek, který se prezentoval hezkou individuální akcí, když přešel přes obránce modrou čáru a následně uspěl i proti Vejmelkovi – 1:2.

Ve třetí třetině se nejdříve ocitli v šanci modrobílí, ale spolupráce Jenyše s Kucserou dvoubrankové vedení Kometě nevrátila. Velké věci se pak děly na druhé straně kluziště před Vejmelkou. Litvínovu se totiž podařilo během necelých pěti minut vstřelit tři branky. Nejdříve vyrovnal z dorážky Viktor Hübl (2:2), po něm obrátil vývoj utkání Michal Trávníček (3:2) a ve 48. minutě zvyšoval na 4:2 druhou brankou v utkání Viktor Hübl.

Kometa se snažila odpovědět tvrdou střelou Němce a následnou dorážkou Muellera, ale oba ztroskotali na přesnosti. Podobně dopadl v 55. minutě také Orsava, kterého vychytal Janus. Brňané ještě v samotném závěru zápasu zkoušeli hru bez brankáře, ale v té pouze upravil skóre na konečných 5:2 litvínovský Lukáš Kašpar.