Nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje za 81 milionů korun vyrostla v západní části areálu boskovické nemocnice. Dnes byla základna slavnostně otevřena, informoval zpravodajský portál BRŇAN hejtmanův mluvčí Petr Holeček.

Stavba trvala rok a čtvrt a kraj na ni využil finance z prostředků Evropské investiční banky. „Potřebujeme efektivní pokrytí záchrannou službou po celém kraji s kvalitním zázemím pro záchranáře, aby se mohli soustředit na svou práci. Proto jsem rád, že se podařilo ho vybudovat i v této severní části našeho kraje,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).

Podle vedení kraje byly v kapacitách stanovišť rezervy, ukázala to hlavně covidová pandemie

Základny teď chtějí dimenzovat tak, aby v nich byl vždy prostor pro případné navýšení počtu výjezdových skupin. „V Boskovicích budou sídlit 2 výjezdové skupiny, z toho jedna s lékařem. Do budoucna se předpokládá rozšíření na 3 výjezdové skupiny,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast vzdělávání, zdravotnictví a strategii chytrého regionu Jiří Nantl (ODS).

V původní budově v areálu Nemocnice Boskovice byla výjezdová základna ZZS JMK od roku 1996

Nový objekt je koncipován jako dvoupodlažní nepodsklepený s plochou střechou. Přízemí je určeno pro parkování čtyř sanitních vozidel. Dále jsou zde umístěny sklady zdravotnického materiálu a prádla, infekčního odpadu a komunálního tříděného odpadu nebo sanitační box. O patro výše najde zázemí posádka.

„Celkově nám přibývá výjezdů, více jich evidujeme i tady na Boskovicku, takže větší a modernější základna je logické vyústění vývoje. Průběžně se snažíme vylepšovat podmínky, ve kterých naši zaměstnanci pracují. A samozřejmě s tím souvisí neustálé zkvalitňování péče o pacienta,“ doplnila ředitelka ZZS JMK Hana Albrechtová.