fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Dopravu na Moravě ve středu komplikovalo počasí. Bylo příčinou desítek nehod

Dopravu ve východní části země komplikovalo ve středu vydatné sněžení. V krajích Zlínském, Jihomoravském a Moravskoslezském se staly desítky nehod. Silnice klouzaly a špatná byla i viditelnost. 
img-0588

Foto:

ilu, redakce

Meteorologové před vydatným sněženém varovali. Jejich výstraha platila od středečního odpoledne až do čtvrtečního rána pro jižní Moravu, jižní Čechy a Vysočinu. Napadnout má pět až deset centimetrů většinou mokrého sněhu, ve vyšších polohách na Českomoravské vrchovině až 15 centimetrů. "Nejintenzivnější sněžení očekáváme v první polovině noci na čtvrtek," uvedli meteorologové.

Policisté v Jihomoravském kraji ve středu kvůli sněžení zaznamenali do 18:00 kolem 50 nehod. Ve zprávě to uvedl mluvčí policie Petr Zámečník. Nejvíce z nich se stalo na Hodonínsku a Břeclavsku. Pouze část skončila se zraněním účastníků, žádná však tragicky. Kvůli nehodám kamionů stála například silnice mezi Břeclaví a Valticemi nebo Žarošicemi a Slavkovem i u Držnovic a Strážovic. Dálnice byly bez problémů.

První nehody začala policie i hasiči evidovat po desáté hodině dopolední, a to především na Břeclavsku a Hodonínsku, odpoledne také na Vyškovsku. Sněžit pak začalo i v Brně. Podle silničářů jsou komunikace sjízdné se zvýšenou opatrností, zejména na silnicích nižších tříd mohou být zbytky rozbředlého sněhu. Někde však část sněhu vlivem teplot nad nulou roztála.

Pro vozy těžší 12 tun nyla zavřená silnice mezi Drnovicemi a Podomím na Vyškovsku. Problémy byly i v úsecích mezi Svatobořicemi-Mistřínem a obcí Čejč na Hodonínsku, mezi Žarošicemi a Slavkovem u Brna i mezi Břeclaví a Valticemi, kde komplikovaly situaci kamiony, kde se srazil kamion s osobním autem. Podle mluvčí záchranné služby Hedviky Kropáčkové utrpěl řidič osobního auta mnohočetná poranění a záchranná služba ho převezla do brněnské nemocnice. Lehce se podle ní zranily i dvě děti.

Kvůli nehodě mezi Břeclaví a Valticemi dočasně nejezdila autobusová linka 571, cestující měli podle webu www.idsjmk.cz použít vlakovou linku S8. S nesjízdnou silnicí mezi Drnovicemi a Ježkovicemi na Vyškovsku se potýkala i autobusová linka 167.

V Brně sypače vyjely po poledni. "Ve 13:00 byly na své trasy vyslány první posypové vozy, a to do výše položených oblastí města, kde začínal sníh na komunikacích držet. Podle vývoje počasí bude údržba komunikací průběžně pokračovat," uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák.

 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT