DRFG Arénu čeká poslední domácí zápas před olympijskou přestávkou. Kometa v něm nastoupí proti Pardubicím

V dnešním 47.kole Tipsport extraligy ledního hokeje nastoupí hokejistě Komety Brno v DRFG Aréně proti Pardubickému Dynamu. Pro brňany to bude na dlouhých 24 dní poslední soutěžní domácí zápas. Po té následuje po dobu olympiády přestávka.

  • Foto

    HC Kometa

Po zásahu prezidenta ČSLH Tomáše Krále, který zrušil uzavření brněnského a plzeňského kotle pro nejbližší domácí zápasy těchto klubů, bude dnes i zaplněná tribuna "E" sledovat boj Komety proti Pardubicím. Tedy samozřejmě, pokud se pořadatelům podaří takto narychlo vstupenky na uvolněná místa prodat. Ovšem, jak známe fanoušky Komety, nejspíš to nebude problém. I proto dnes otevírá hlavní pokladna u DRFG Arény už ve 13 hodin.

Už jen dvě ligová kola čekají Kometu před nadcházející olympijskou výlukou extraligy. V úterý zamíří brněnský klub na led Vítkovic, které jsou aktuálně na čtvrté příčce o tři body právě před Kometou. Ještě před tím si však Brňané musí poradit se stále se zlepšujícím týmem Pardubic, které na svém ledě v minulém kole porazily lídra tabulky Plzeň 2:0. Kometa v pátek stejným výsledkem naopak podlehla Jihlavské Dukle.

Paradoxem soubojů Brna a Pardubic v letošní sezóně je zatím stoprocentní úspěšnost hostujícího celku.  Na konci září v Pardubicích se Kometě povedl veliký obrat, modrobílí nakonec zvítězili 5:4. V odvetě v půli listopadu pro změnu slavili Východočeši v Brně triumf 2:1 po prodloužení. Dosud poslední vzájemný střet na konci kalendářního roku ovládli v Pardubicích hokejisté Komety 2:0. 

Budeme tedy Kometě dnes od 17ti hodin fandit, aby porušila tuto tradici a v domácím zápase získala body za výhru. 

Zdroj: 
Brňan (NEP)