Kometa do druhého finále vyrukovala aktivněji a od úvodu se tlačila dopředu. První náznak šance ale měli domácí, když z křídla pálil Marcinko, nicméně Čiliakova lapačka byla na místě. To na druhé straně se modrobílí mohli radovat. Puk se dostal u mantinelu k Janu Hruškovi, který vypálil po ledě příklepem a jeho pokus protečoval jeden z třineckých hráčů mezi betony Hrubce – 0:1.

Vstup do druhé třetiny patřil opět Brňanům, kteří brzy zdvojnásobili svůj náskok. Krejčík dostal puk na modrou čáru, rychle nahodil a jeho pobídku tečoval umně mezi betony Hrubce Jan Hruška, který si připsal druhý zásah večera – 0:2. Modrobílí v polovině druhé třetiny dostali k dispozici přesilovku, na konci níž pálil z levého kruhu Nečas, ale tentokrát byl domácí brankář připraven.

Domácí po uplynutí půlky zápasu přidali na obrátkách a dočkali se snížení. Krajíček našel svou přihrávkou do brankoviště Jiřího Polanského a ten zametl kotouč po ledě do sítě. Prakticky vzápětí mohl vyrovnat Matyáš, ale z mezikruží osamocen nemířil přesně. Opačným směrem se sám vstříc Hrubcovi po konci oslabení vydal Radim Zohorna, nicméně gólman Ocelářů jeho kličku přečetl, a pak si poradil i s dorážkou Hrušky. V poslední minutě prostřední dvacetiminutovky musel Čiliak řešit u své tyče ještě jednu ošemetnou situaci, ale vše ustál.

Také úvod třetí třetiny byl pro Kometu jako z říše snů. Přesně po půlminutě hry vypálil bleskově po buly Martin Zaťovič a skvělou ranou zápěstím o tyč dokonale překvapil brankáře domácích a vstřelil svůj první gól v letošním play-off – 1:3. O chvíli později při přesilovce Brna pálil nebezpečně Holík, Hrubec si s jeho ranou ale nadvakrát poradil a zasáhl.

Čtyři minuty před koncem dostali Oceláři další přesilovku a rychle ji využili, když se tvrdou střelou k tyči prosadil Jiří Polanský – 2:3. Domácí následně museli do oslabení, to však zvládli, a na úplném konci měl obrovskou šanci vyrovnat Ondřej Kovařčík, nicméně branku těsně minul. Kometa závěrečný tlak ustála, vyhrála 3:2 a srovnala stav finále!

Do Brna se tak dostává série za vyrovnaného stavu a ve středu se diváci mohou těšit na parádní finálový hokej. Zápas začíná v 17:20, a kdo se nedostane přímo do DRFG Arény, může opět vyrazit na Zelný Trh, kde bude znovu připraven v rámci finálového klání bohatý program se sledováním zápasu.