Rodák z Třebíče přitom v červeném dresu Brna nastoupil ke své premiéře v základní sestavě jen dva dny po devatenáctých narozeninách. A zrovna proti Jihlavě, kde v minulém ročníku hostoval. A utkání na městském stadionu na Srbské nakonec ozdobil dvojicí parádních gólových centrů.

Při prvním rohu se k míči nejprve postavil tradiční exekutor rohových kopů Pavel Zavadil, který si však bleskově prohodil místo právě s Michalem. A Jihlavu tento kousek dokonale zaskočil.

„Den před zápasem jsme rohy trénovali. Třikrát jsme to takhle zkusili a pokaždé to skončilo gólem, proto padlo rozhodnutí udělat to i v utkání. Jsem moc rád, že i v něm to vyšlo a mohli jsme slavit výhru,“ usmíval se Ševčík při vzpomínce na Řezníčkovu gólovou hlavičku. Podobný kousek pak zopakovali i ve druhé půli a přispěli tak ke čtyřgólové výhře nad hosty z Vysočiny.

Své bývalé spoluhráče tedy nakonec mladý záložník rozhodně nešetřil. „Dobře mě znali, byli nachystaní, takže to bylo docela těžké a specifické. Přece jen většina z nich jsou kamarádi,“ uvedl Michal Ševčík.
Ten se v základní sestavě Zbrojovky objevil už v předcházejícím pohárovém utkání a start hned ozdobil gólem. „Jsem moc rád, že jsem se do základní sestavy dostal. Doufám, že jsem předvedl to, co se očekávalo a zase se mi povede naskočit do příštího zápasu hned od začátku,“ vzhlíží Ševčík k dalším bitvám.

Ta nejbližší bude pro Zbrojovku zvlášť pikantní, protože ji v neděli už od 10.15 hodin čeká druholigové brněnské derby na stadionu Líšně. Ta dostala ve čtvrtém kole nařezáno 4:1 ve Vlašimi a jako úřadující vicemistr uplynulého ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se zatím krčí na desátém místě.

Na derby obou soupeřů přišlo před dvěma lety do Králova Pole navzdory přímému televiznímu přenosu 8122 diváků. Jarní odveta v Líšni se pak uskutečnila kvůli proticovidovým opatřením bez fanoušků v ochozech. V obou utkáních vyhrála Zbrojovka 2:0 a 2:1.