Extraliga nabídne přímý souboj o druhé místo. Dnes se o ně utká Kometa s Hradcem Králové

Ve 41. kole hokejové extraligy vyzve v pátek Kometa Brno Hradecký Mountfield k souboji o druhou příčku v tabulce. Právě Hradec je aktuálně druhý s jednobodovým náskokem na brněnský tým.

• Foto

HC Kometa, Ivo Dostál

Hradec je silným soupeřem, ovšem Kometa má teď nebývalou fazónu. O tom svědčí devítizápasová vítězná šňůra. Hokejisté Hradce Králové v novém roce střídají výhry s prohrami. V dosavadních šesti duelech kalendářního roku sice slavili svěřenci trenéra Václava Sýkory tři výhry, naproti tomu ale třikrát prohráli. Naposledy v úterní dohrávce 33. kola padli na ledě Sparty v poměru 1:2 po prodloužení. Pokud by se Kometě dnes podařilo přidat desátou výhru v řadě, přeskočí v tabulce svého soupeře a bude druhá. K tomu jí stačí i výhra v prodloužení nebo na nájezdy, oproti Mountfieldu má Kometa mírně lepší skóre. Chystáte-li se jít fandit Kometě přímo do DRFG Arény, začátek zápasu je v 18 hodin.