Přes vánoční svátky měli Zbrojováci volno, hned po nich pak poslední prosincovou neděli najeli na individuální tréninkový režim. „Čeká je běhání v terénu a posilování. Celý uplynulý rok byl atypický, střídal se individuální režim a období, kdy se v ostrém tempu dohrávaly zápasy. Platí to i pro přípravu, která bude hodně krátká. Specifický program pak mají hráči, kteří měli na závěr podzimu zdravotní problémy,“ prozradil kondiční trenér Zbrojovky Josef Mlčuch.

První společný trénink čeká na hráče 2. ledna, o dva dny později odletí brněnští fotbalisté podle mluvčího Zbrojovky Martina Lísala na Maltu, kde je čeká týdenní soustředění, v jehož rámci sehrají Tipsport Malta Cup. „Během soustředění plánujeme dvoufázové tréninky, najdeme prostor i pro silové a kondiční věci a věnovat se budeme také taktice,“ shrnul týmový program kouč Richard Dostálek.

Na Maltu podle něj odcestuje dvacet hráčů do pole a dva brankáři. „Někteří fotbalisté  zůstanou doma, chceme vzít pouze stoprocentně zdravé kluky. Finální nominace tedy vznikne před odletem,“ doplnil trenér Dostálek s tím, že si nechává prostor i pro případné nové tváře.

Kromě Zbrojovky se na Tipsport Malta Cupu představí ještě prvoligová Sigma Olomouc a slavný slovenský tým Spartak Trnava. Toto trio doplnil aktuálně pátý celek rakouské nejvyšší soutěže WSG Swarovski Tirol.

„Váhali jsme, zda turnaj nezrušit – a byla by to asi i očekávatelná reakce na vývoj krize. Ale namísto toho jsme si s našimi maltskými kolegy slíbili, že navzdory nepříznivým okolnostem uděláme vše pro to, aby se Tipsport Malta Cup 2021 uskutečnil, a dokonce si vytkli ambici udělat z něj jakýsi vzor pro pořádání bezpečných mezinárodních sportovních akcí ve složité době,” uvedl na webu turnaje šéf komunikace Tipsportu Václav Sochor.

A 16. ledna se už Zbrojováci, kteří po podzimní části FORTUNA:LIGY okupují sestupovou 16. příčku, vypraví k úvodnímu utkání do Mladé Boleslavi. Ta na podzim uhrála pouhých devět bodů stejně jako Brňané a je patnáctá. Pokud by tedy Zbrojovka nad Středočechy vyhrála, odpoutá se z pásma sestupu.