Kromě těchto přípravných duelů odcestuje mužstvo i na týdenní soustředění, které v závislosti na aktuální situaci proběhne buď v zahraničí, nebo v tuzemsku.

„Ve spolupráci s trenéry řešíme možnosti zimního soustředění a tady musíme sledovat i aktuální situaci kolem covidu, což se předpovídá velmi těžko. Máme dvě varianty, jedna tuzemská, jedna zahraniční a uvidíme, jak se situace vyvine,“ uvedl na klubovém webu generální manažer MFK Vyškov Zbyněk Zbořil.

Přáním vedení klubu je, aby tým odletěl v únorovém termínu za teplem a absolvoval herní soustředění s kádrem pro jarní část. „Doufám, že nám to situace umožní a byl by to takový bonus i pro hráče,“ věří Zbořil.

Příprava vyškovských fotbalistů by měla odstartovat 10. ledna, hned o dva dny později je v plánu první utkání Tipsport ligy (TL) proti Sigmě Olomouc. Během ní pak Vyškov potká ještě AS Trenčín a brněnskou Zbrojovku.

Mimo tradiční zimní ligu narazí Vyškov na soupeře z divize a MSFL. Nejprve se utká s Hodonínem, následně pak narazí na Uničov, Rosice a Kroměříž. A kromě zmíněného Trenčína pak ještě jihomoravský tým změří síly ještě s jedním slovenským celkem. 5. února totiž svěřenci trenéra Jana Trousila sehrají zápas s druholigovou Skalicou.

„Poskládali jsme podle mého názoru kvalitní zimní přípravu včetně soupeřů. V úvodu tam máme i ligové týmy, následně konfrontaci se druhou slovenskou ligou a na závěr špičkové týmy MSFL,“ dodal generální manažer.

Dřinu v zimní přípravě očekává i zkušený gólman Martin Šustr, který do Vyškova přestoupil z brněnské Zbrojovky. I díky němu se nováček druhé ligy po špatném startu vypracoval do nesestupového pásma a nyní mu v tabulce patří 12. místo se ziskem 17 bodů.

„Musíme být na jaro připraveni. Teď už nás nikdo nepodcení a my potřebujeme ještě dost bodů ke splnění našeho cíle,“ naznačil Šustr, že hlavním cílem vyškovských fotbalistů je záchrana ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Jedním z vrcholů podzimu přitom byl pro vyškovské fotbalisty říjnový zápas na Zbrojovce, odkud Martin Šustr přestoupil právě do týmu druholigového nováčka. Jeho gólman však prý návrat na brněnský stadion moc emotivně nebral.

„Na druhou ligu přišla nadstandardní návštěva a celkově to byl dobrý zápas. Jen je škoda, že jsme nezvládli závěr utkání. Klobouk dolů před klukama, jak to zvládli,“ vzpomínal Šustr na zápas 11. kola, z něhož si hosté z Vyškova odvezli ze stadionu na Srbské ulici v brněnském Králově Poli bod za remízu 2:2 poté, co Zbrojovka vyrovnala v poslední minutě.