Hodně nezvyklá podívaná se naskytla ve středu v poledne chodcům, kteří šli po brněnském náměstí Svobody. Z jednoho z odpadkových košů tam totiž trčelo s nohama vztyčenými k blankytnému nebi mužské tělo v kalhotách. Mnozí si muže, který dělal stojku s hlavou zabořenou v nádobě na odpad, fotili a natáčeli a řada z nich u toho kroutila nevěřícně hlavou.

Výkon muže byl obdivuhodný – stojku držel dlouhých osm minut. „Dělám si takto reklamu na svou přednášku o tom, jak člověk – tedy homo sapiens sapiens – dokázal vyhubit během jednoho století tisíce druhů živočichů,“ prozradil zpravodajskému webu Brňan důvod svého počínání asi třicetiletý Francouz, který v Česku podle svých slov žije už deset let.

Na ústech měl roušku a na nose několik čtverců z korku, které ho zřejmě měly chránit před smradem z odpadků a před případným zraněním. „Jsem Atlas a nosím zeměkouli. A říkal jsem si, že přijdu za lidmi, abych si s nimi promluvil. A je to docela makačka,“ vysvětloval muž v černé čepici a tmavočervené bundě, který se prý živí právě přednáškami o přírodě.

 A hlavou dolů se ocitl i sedmatřicetiletý muž v Denisových sadech, když chtěl své známé předvést svoje hudební vlohy. Místo toho jí ale zakrátko nechtěně ukázal odhalené pozadí. Od klavíru ho totiž dělilo kovové oplocení, které se rozhodl zdolat. „Při přelézání plotu zakončeného hroty se však kalhotami zachytil, ty se mu částečně stáhly a zůstal viset se zaklíněnou nohou, a navíc ještě hlavou dolů. Z netopýří polohy se po nějaké době dostal až díky strážníkům, které přivolal náhodný kolemjdoucí,“ popsala další neobvyklou situaci mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Aby mohla hlídka muže z plotu sundat, vyžádala si pomoc kolegů z pořádkové jednotky, kteří vozí speciální vybavení. „Z obou stran plotu pak strážníci přistavili teleskopické žebříky, ze kterých muže opatrně nadzvedávali. S jeho vědomím však už před tím museli odříznout zaháknutou nohavici, aby ho vůbec mohli vyprostit,“ přiblížila neobvyklý zásah svých kolegů Skřivánková. Nezraněného muže se hlídce po pár minutách podařilo ze sevření plotních příček vysvobodit. „S úlevou jim poděkoval za záchranu a omluvil se za své nerozvážné jednání,“ dodala mluvčí strážníků.