Hasiči v Jihomoravském kraji v souvislosti s večerními bouřkami vyjížděli ke 110 událostem. Šlo především o odstraňování popadaných stromů či větví na Brněnsku a Blanensku a o čerpání vody především na Vyškovsku. Události se obešly bez zranění, potvrdil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Odstraňovali spadlé stromy a čerpali vodu

Výjezdy spojené s bouřkou hasiči evidovali od 15:00. „V drtivé většině jde o popadané stromy či větve, a to na Brněnsku, především u Tišnova, a také na Blanensku,“ uvedl Mikoška. Práci měli i na Vyškovsku. „Na Vyškovsku jde především o čerpání vody, a to hned několikrát v Ivanovicích na Hané. Jde o několik zatopených garáží a domů, také o lagunu na zahradě,“ uvedl Mikoška.

Zasahovali i u poškozené střechy tělocvičny

Hasiči vyjíždějí i k odstraňování nebezpečných stavů. Například v Dolních Loučkách na Brněnsku zasahovali u poškozené střechy tělocvičny, z níž se odtrhla část plechu.

Zastavil se provoz na železnici u Tišnova, nasadili tam autobusy

Problémy jsou i na kolejích, podle webu Českých drah stál provoz na trati 250 v úseku Tišnov – Řikonín kvůli poruše zabezpečovacího zařízení po bouřce. V úseku i kolem 20:00 fungovala náhradní autobusová doprava.

Velmi silné bouřky se očekávaly do noci

Velmi silné bouřky s přívalovým deštěm, krupobitím a nárazovým větrem zasáhly v neděli večer podle meteorologů hlavně východní polovinu země. Na východě Moravy a Slezska hrozily až do noci. Aktuální výstraha meteorologů na velmi silné bouřky tam skončila až hodinu po půlnoci.