Hasiči zachránili seniora z hořícího domu v Brně! A zdravotníci ho pak oživili

K požáru rodinného domku v Řečkovicích vyjížděli dnes nad ránem brněnští hasiči, kteří ze zakouřeného objektu vynesli bezvládného a těžce zraněného penzistu. Toho pak zdravotníci oživili.

  • Foto

    HZS JMK

Operačnímu středisku jihomoravských hasičů byl požár v rodinném domě v Kuřimské ulici v brněnských Řečkovicích nahlášený šestnáct minut po třetí hodině ráno a k zásahu okamžitě vyrazily čtyři hasičské jednotky.

„Do domu, ze kterého stoupal tmavý kouř, vnikli hasiči násilím oknem. Uvnitř našli bezvládného seniora, kterého vynesli ven a předali do péče posádce záchranné služby. Požár následně zlikvidovali jedním vodním proudem,“ popsal zásah kolegů krajský mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že muž byl při požáru vážně zraněný.

Zdravotníci záchranné služby seniora, který byl v bezvědomí a nedýchal, úspěšně resuscitovali a podařilo se obnovit jeho životní funkce. „Pacienta připojeného k řízené ventilaci pak zdravotníci převezli k další péči na urgentní příjem brněnské Fakultní nemocnice v Bohunicích,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová a doplnila, že operační středisko poslala do Kuřimské ulice mimo jiné i velkokapacitní sanitku.

Velitel zásahu si pak podle Mikošky na místo povolal i odchytovou službu, aby odvezla do útulku psa, který utekl před požárem na zahradu. „Zásah jsme ukončili v pět hodin ráno,“ dodal mluvčí hasičů s tím, že vyšetřovatelé nyní zjišťují příčinu neštěstí a vyčíslují vzniklé škody.

Fotogalerie: