Momentálně mohou lékaři v kraji naočkovat přes 350.000 dávek vakcíny proti nemoci covid-19. Podle hejtmana ale očkovací místa zvládnou aplikovat mnohem větší dodávky vakcín, než jaké nyní chodí. Stále podle Grolicha platí, že kraj chce do konce srpna podat vakcínu 70 procentům obyvatel, což je 770.000 lidí, ale musí mít čím.

„Bez jakýchkoli větších úprav jsme schopni naočkovat 13 646 lidí za den. Některé očkovací místa mají prostor i o víkendu, takže to měsíčně může být přes 350 tisíc vakcín. Největší kapacitu má očkovací centrum v Brně na výstavišti, kde zvládnou díky skvělé práci Fakultní Nemocnice Brno už dnes až 7 tisíc denně. Přípravu na očkování tedy máme hotovou nad očekávání a není potřeba budovat další očkovací místa. A to nám další pilíř kapacity tvoří praktičtí lékaři,“ řekl Grolich.

V kraji se očkuje od posledního prosincového víkendu. Od té doby podali zdravotníci lidem přes 185.000 dávek vakcíny. Na březen si Jihomoravský kraj ve své očkovací strategii naplánoval podat 96.500 vakcín. Číslo překonal s týdenním předstihem, od 1. do 26. března aplikovali zdravotníci už 108.000 dávek vakcíny. "Pokračujeme také s distribucí vakcín k praktickým lékařům. Na jižní Moravě dostávají všechny vakcíny Astra Zeneca, které k nám přijdou, a již podruhé jim posíláme i dávky Moderny. Dnes se k nim rozváží 5000 dávek Moderny a 1100 dávek vakcíny AstraZeneca celkem pro 122 lékařů," uzavřel Grolich.