Hokejisté Brna prohráli ve 27. kole extraligy s Hradcem Králové 1:3 a podruhé za sebou vyšli bodově naprázdno. Nepřispěli tak majiteli klubu Liboru Zábranskému k oslavě 300. odkoučovaného zápasu svého týmu mezi elitou. Hradec rozhodl o své výhře ve druhé třetině, rehabilitoval se tak za páteční domácí debakl se Spartou (3:8) a pojistil si druhou příčku, Kometa zůstává třináctá.

V brněnské brance se poprvé po svém příchodu z Olomouce představil Jakub Sedláček a v prvním dějství musel čelit tlaku při hradeckých přesilovkách a několika ošemetných střelách, s nimiž si v klidu poradil.

Čisté konto držel na druhé straně držel finský gólman Kiviaho i proto, že Kometě chyběla vedle přesnosti v zakončení i lepší kombinace, kterou by si střelecké příležitosti připravila. Do šance se tak dostal při nájezdu pouze obránce Ďaloga a při dorážce u brankoviště Rákos.

Jako první se prosadili Královéhradečtí, když pěknou kombinaci zakončoval do odkryté branky McCormack. Hosté si pak vytvořili herní převahu a v přesilové hře ji korunoval gólem od modré čáry obránce Blaine.

Brno i v téhle fázi zápasu těžko hledalo souvislou herní tvář, jedinou šanci druhého dějství měl na hokejce Horký, ale po nájezdu trefil jen tyč. Domácí se dočkali až na konci přesilovky, kdy v nepřehledné situaci dotlačil Horký puk za záda Kiviaha.

Místo snahy o vyrovnání vyrobili domácí hráči v úvodu třetí třetiny několik chyb, jednu z nich využil při vlastním oslabení střelou z mezikruží Jank a získal pro Východočechy dvoubrankové vedení. To pro ně bylo signálem k ještě většímu zpevnění obrany, na což Kometa těžko hledala recept a prohrála tak s týmem Mountfieldu i podruhé v sezoně.