Hokejisté Komety Brno vyhráli v 49. kole extraligy doma nad Plzní 5:1 a díky třetímu vítězství z posledních čtyř zápasů si upevnili čtvrté místo. Před pátým Litvínovem mají v boji o přímý postup do čtvrtfinále náskok tří bodů. Plzeň i přes prohru získala díky porážce Mladé Boleslavi s Pardubicemi jistou účasti v předkole play off.

Úvod zápasu patřil hostujícímu týmu, který byl o něco aktivnější. První pokus vyslal Lev, ale Furch si připsal úspěšný zákrok. Podobně se zaskvěl i po Mertlově ráně. Plzeň měla do zhruba 10. minuty územní převahu, ale mnoho vyložených tutovek si nevytvořila. Kometa se začala hlásit o slovo ve druhé polovině třetiny, navíc dostala i možnost hrát přesilovou hru.

Několik příležitostí Klouček dokázal ještě pochytat, ale na dělovku Cingela z mezikruží už neměl šanci

Kotouč zapadl přesně k levé tyči a Kometa vedla. Domácí polití živou vodou najednou diktovali tempo hry a zvýšit skóre mohl Kos, ten ale z dobré pozice orazítkoval jen horní tyč plzeňské brány.

Pokud byla první třetina vyrovnaná, ve druhé hrálo jen jedno mužstvo. Kometa jasně dominovala, vytvářela si šance a hlavně dávala góly. Nejprve sice Flek svůj samostatný únik neproměnil, ale mrzet ho to nemuselo. Pospíšil si protáhl střídání a počkal si na najetí Mosese, jenž z voleje propálil Kloučka.

Plzeňská střídačka na tento stav reagovala oddechovým časem, aby oživila herní projev svého týmu. Brňané ale dál soupeře válcovali. Zaťovič periferně viděl před brankou Fleka a tomu stačilo dopravit kotouč do poloprázdné klece.

Moravané se bavili pěknými akcemi, bavili diváky a Klouček měl co dělat, aby nedostal další gól

Velkou šanci měl Flek, pak také Pospíšil a kousíček chybělo i Zaťovičovi, aby vstřelil svou 250. branku v extralize i reprezentaci a dostal se do Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Kometa se ale dalšího gólu přeci jen dočkala, když ze své druhé přesilovky podruhé udeřila. Sedmnáctou brankou v sezoně se blýsknul obránce Gazda, který dostal nabito na volej a Klouček byl bez šance. Pátý gól visel ve vzduchu po střelách Mosese a Zaťoviče, Indiáni ale v závěru třetiny další branku neinkasovali.

Do posledního dějství vstoupili hosté výborně. Uběhlo pouze 18 vteřin a po nahození plzeňského obránce si puk zpracovával na hranici brankoviště Schleiss, ale na Furcha nevyzrál. Při důrazu Plzně však přispěchal do situace Mertl a protlačil kotouč pod ležícím Furchem.

Vzápětí dostali plzeňští hokejisté první přesilovku v zápase. Zcela osamocen se ve slotu ocitl Rekonen, slibnou příležitost však nevyužil. Posléze zazářil Furch, poradil si se střelou Zámorského a poté úspěšně čelil i šanci Holešinského.

Kometa však žádné drama nepřipustila, hrála velmi pozorně a pokud bylo potřeba, znovu sevřela svého soupeře. Měla i šance, po střelách Svobody a Ďalogy se však vyznamenal Klouček. Přes 7000 fanoušků rozjelo mexickou vlnu a dočkalo se i páté branky. Flek dostal ideální pas před branku a pohotově zavěsil.