Hokejisté Plzně vstoupili do čtvrtfinále play off Ligy mistrů remízou na ledě švédského týmu Skelleftea AIK. Indiáni, kteří vyhráli všech osm předešlých zápasů v soutěži, vedli na severu Evropy již 3:0. Ve třetí třetině ale náskok ztratili a za týden budou oba týmy v Plzni bojovat o postup od nuly.

"Bylo to velice těžké utkání, protože máme za sebou dlouhý den. Přesto se nám úvod povedl a první dvě třetiny jsme odehráli velice slušně. Pak na nás ve třetí dvacetiminutovce soupeř zatlačil a my toho moc neměli. A asi i zaslouženě se jim podařilo srovnat," uvedl útočník Matyáš Kantner na klubovém webu.

Druhý český zástupce ve vyřazovací části – Kometa Brno – prohrál doma s Frölundou 1:4. Švédský tým o výhře rozhodl ve druhé třetině, ve které vstřelil tři branky. Tři góly český mistr inkasoval v oslabení, jediným střelcem Brna v souboji s dvojnásobným vítězem mezinárodní soutěže byl Bedřich Köhler.