Hokejisté Komety Brno zahájili letní přípravu, která potrvá až do 7. července a jejíž součástí budou i tréninky na ledě. Kádr sedmého týmu nedávno skončené extraligy doplnila řada nových hráčů, nicméně kouč Patrik Martinec by rád ještě získal náhradu za odcházející obránce Tomáše Kundrátka a útočníka Luboše Horkého.

Nový kondiční trenér Jaroslav Kratina dnes ještě nemohl udílet pokyny čerstvým posilám Tomáši Marcinkovi, Lukáši Kaňákovi (oba dříve Třinec) a Lukáši Cingelovi (Hradec Králové). „Dohráli sezonu později, mají volno a začnou se připravovat individuálně,“ vysvětlil Martinec.

Dalšími novými tvářemi v dresu Komety jsou brankář Štěpán Lukeš, který přišel z Karlových Varů stejně jako útočník Martin Kohout. Zadní řady posílil i obránce Daniel Gazda ze Zlína, z hostování se do přípravy s A týmem vrátili útočníci Pavel Jenyš a Petr Kratochvíl.

Pro Martince představují v kolonce odchodů nejcitelnější ztráty Kundrátek s Horkým. První se vrátil po roce do Třince a druhý míří do Lahti. „Jsou to ztráty, které jsme dosud nezacelili, a budeme se v dalším průběhu jara snažit najít za tyto dvě opory adekvátní náhradu,“ řekl Martinec. Nepočítá už ani s brankářem Markem Čiliakem, obráncem Markem Hrbasem a útočníky Kimem Strömbergem či Radkem Koblížkem.

Prvním Martincovým asistentem bude i nadále Jaroslav Modrý, jedinou změnou v realizačním týmu je příchod Kratiny, který v Kometě už působil za trenérské éry Aloise Hadamczika. „Základem letní přípravy bude posilovna, musíme hráče nachystat tak, aby nabrali svalovou hmotu a zesílili. Na řadu přijde taky pro hokejisty nepopulární běhání a jednou týdně vždy v pátek před volným víkendem půjdeme na led,“ nastínil program dvouměsíční letní přípravy Martinec.