Olomouc 8. března (ČTK) – Hokejisté Olomouce porazili v 60. kole extraligy Brno 2:0 a připsali si pátý zápas s plným bodovým ziskem v řadě. O výhře Hanáků rozhodl ve 29. minutě David Krejčí, výhru zpečetil dvě vteřiny před koncem při power play Petr Kolouch. Brankář Branislav Konrád udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Olomouc obsadila v tabulce deváté místo a v předkole play off se utká s Vítkovicemi, Kometa skončila desátá a ve vyřazovací části ji čeká Liberec. Oba týmy začnou série hrané na tři vítězství na stadionech soupeřů.

"Těšíme se na play off. V základní části jsme měli velké výkyvy, teď jsme pětkrát za sebou vyhráli a jsme dobře naladěni," řekl pětatřicetiletý obránce Hanáků Jiří Ondrušek. "Dnes je to povzbudivá výhra, jdeme do play off se vztyčenou hlavou," doplnil kouč Zdeněk Moták.

Brňany čeká Liberec, na jehož ledě si minulý pátek pojistili účast v předkole play off. "Je to nepříjemný a houževnatý tým, osobně jsem ho před sezonou pasoval do první čtyřky," ohodnotil protivníka kouč Komety Jiří Kalous.

Zatímco domácí celek nastoupil v kompletním složení a bral loučení se základní částí jako generálku na předkolo play off, Kometě chyběli kromě marodů i obránci Ďaloga s Rothem, první útok Mueller, Holík, Zaťovič a s nimi i další zkušený forvard Vincour. Do zápasu zasáhlo na brněnské straně jen šest obránců a tři útočné formace. "Chtěli jsme u absentujících hráčů doléčit drobné šrámy, nechyběli proto, že bychom je nechali odpočívat," vysvětlil Kalous.

Okleštěná sestava Komety vstoupila do duelu bez zábran. Dobře bruslila, ovládla střední pásmo, nicméně vyloženou šanci si v první třetině nevypracovala. Hostům nepomohly ani dvě přesilové hry.

Hanáci se rozjížděli pomaleji. První gólovou šanci měl na své holi nejproduktivnější hráč Krejčí, ale Tomek puk vyrazil. Stejně tak si poradil i s Klimkovou střelou v 19. minutě.

Příliš krásy zápas nepobral ani po první přestávce. Hrálo se hodně kolem mantinelů, bez přesnějších kombinací a tudíž i bez šancí. Oko diváka pohladila až akce Krejčího, který si vychutnal brněnské obránce a střelou do šibenice otevřel 20. sezonním gólem skóre.

Brno dobře bránilo, k bodovému úspěchu by ale muselo přidat vyšší útočnou hodnotu. Snažilo se o ni v druhé polovině zápasu, efekt to však nepřineslo.

Ve 43. minutě měl k vyrovnání blízko Šik, ale zradila ho koncovka. Nápor Brna přeťalo dvouminutové dvojnásobné oslabení v 50. minutě, které nicméně Kometa zvládla. Nedařilo se jí ovšem v koncovce, dvě vteřiny před koncem zpečetil výhru domácích Kolouch do prázdné branky.