Třetí čtvrtfinálový zápas rozhodla první třetina. Brňané se do soupeře pustili hned od úvodních vteřin zápasu. V sedmé minutě poprvé v play off a poprvé po svém příchodu do Komety trefil Petr Holík. Dostal dost času před bránou, aby dorazil za Bartošákova záda svůj vlastní beckhandový pokus. Uř za dvě minuty se podobná situace před Vítkovickým gólmanem opakovala, jen Holík se stal ze střelce nahravačem a svoji střelu si do soupeřovi sítě dorazil Vincour. Ještě v první třetině se při nedůrazu Vítkovické obrany prosadil Jan Hruška a do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Do druhé třetiny místo Bartošáka nastoupil do Vítkovické brány Dolejš. Ten si však ještě nesáhl na puk a už jej lovil ze sítě – po přesilovkové trefě Martina Erata ve 22.minutě. V dalším průběhu zápasu však Vítkovický náhradník svůj tým několikrát podržel a zachránil jej od ještě výraznější prohry.

Do konce třetí třetiny se už na skóre nic nezměnilo a tak do nedělní čtvrté semifinálové bitvy půjde Kometa Brno s náskokem 3:0 na zápasy a s možností ukončení série v nejkratším možném čase. Druhé brněnské semifinálové klání je na pořadu opět v DRFG Aréně v 17 hodin.