Prodej nelegálně vyrobeného uzeného drůbežího masa prostřednictvím sociální sítě odhalili inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Brna. Zajistili téměř 40 kilogramů kachních výrobků a prodejci zakázali s nimi manipulovat. Prodejce ale zákaz ignoroval a nyní mu hrozí až milionová pokuta, informoval mluvčí SVS Petr Vorlíček v tiskové zprávě.

Mohl vyrábět jen rybí produkty

„Provozovatel měl schválenu pouze výrobu rybích produktů. Při kontrole uvedl, že mu drůbeží maso za úplatu udí schválený subjekt z jiného kraje, a předložil dodací list od údajného dodavatele. Úřední veterinární lékaři během pokračujícího šetření však zjistili, že dodací list byl falešný,“ uvedl Vorlíček.

Výrobky znehodnotili barvou

Při následné kontrole navíc inspektoři zjistili, že obchodník porušil zákaz a nedovoleně manipuloval s 30 kilogramy pozastavených výrobků. Zbývajících sedm kilogramů na místě znehodnotili obarvením a nařídili jejich likvidaci v asanačním centru na náklady prodejce.

Prodejci hrozí milionová pokuta

„Krajská veterinární správa pro Jihomoravský kraj s výrobcem povede správní řízení nejen za nepovolenou činnost, ale především za porušení nařízených opatření, což je velmi závažný přestupek. Prodejci za to hrozí pokuta ve výši až jednoho milionu korun,“ dodal Vorlíček.