Auto, které poutalo pozornost svojí značkou, barvou, ale taky velikostí a osádkou, se prohánělo v sobotu odpoledne po Staré dálnici asi sto metrů od světelné křižovatky na výjezdu směrem z města k oboře Holedná.

„Jsem na výjezdu z Brna za ulicí Štouračova. Jsou tu dva malí kluci v malém autě,“ hlásil na tísňovou linku městské policie slovensky mluvící řidič. Ten jel stejným směrem a strážníky zavolal hned, jak viděl žluté dětské lamborghini se dvěma malými chlapci na palubě a u elektrického autíčka zastavil.

Groteskní, a současně nebezpečný výjev proto vzápětí vyrazila řešit na čtyřproudovou silnici v Bystrci hlídka městské policie. „Služební vozidlo odstavili strážníci tak, aby dětem poskytlo ochranu před provozem. Rozsvítili majáky a vydali se zjistit, co přivedlo dva malé dobrodruhy na frekventované místo,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Chlapci věkově odpovídali nižším ročníkům prvního stupně základní školy. Jeden z nich nejprve poplakával, za okamžik už si však s hlídkou městské policie oba bezstarostně vykládali. Přispěl k tomu kamarádský přístup strážníků.

„Nazdar, co se stalo? Zkoušeli jste, jak to jede rychle?“ ptal se jeden ze strážníků na videu, které městská policie poskytla novinářům. „Tři sta kilometrů za hodinu!“ hlásil hrdě jeden z kluků. A ten, co seděl za volantem žlutého vozítka, hbitě vylezl a otevřel přední kapotu, pod níž se ukrývaly hned dva elektrické akumulátory, které autíčko pohánějí.

„Chceme jet zpátky domů, my vycouváme!“ měli vzápětí jasno malí motoristé o návratu na sídliště, odkud prý nedopatřením špatně odbočili.

Zatímco se pak strážníci starali o bezpečnost dětí, přivolaní republikoví policisté našli a přivezli rodiče. Hlídka městské policie se jim potom postarala o doprovod a bezpečné opuštění Staré dálnice nejbližším výjezdem. Přesné okolnosti, jak se školáci na rychlostní silnici dostali, teď budou vyšetřovat policisté.