Podle Grolicha opatření zavedená v takzvaném tvrdém lockdownu zafungovala, protože se nákaza šíří pomaleji a čísla začala stagnovat. Zatím ale podle něj není možné výraznější rozvolnění.

Pro okresy Brno a Brno-venkov platí pro pohyb osob výjimka a lidé v nich mohou cestovat jako v jednom okrese. Podle jihomoravské poslankyně Taťány Malé (ANO) to nyní platí i pro rekreaci a sport. "Obrátila jsem se na ministra vnitra (Jana Hamáčka) pro potvrzení, že výjimka pro spojení okresů platí i pro rekreaci a sport. Ministr mi to obratem potvrdil. Považuji to pro naše okresy za velmi důležité a praktické," uvedla Malá.

Z čísel ohledně koronaviru je podle Grolicha vidět, že pandemie začíná stagnovat. "Z českých krajů se to mírně přelévá na Moravu, ale je to mnohem pomalejší, než když se nákaza rozpínala v českých krajích. Je vidět, že opatření zafungovala, lidé omezili kontakty," řekl Grolich.

Podle něj ale není zlepšení tak výrazné, aby se mohla opatření rozvolnit. "Vítám, že rozvolnili alespoň možnost rekreace na území celého okresu, nejen na území obce. Bylo to nadbytečné a určitě to neuškodí. Za mě je jinak důležité, že když jsou opatření nastavená, aby se každou chvíli neměnila a nevnášel se do toho zmatek," zdůraznil Grolich.

Podle něj je současná pandemická vlna specifická tím, že mnoho lidí leží v nemocnicích na lůžkách intenzivní péče. "Nemocnice jsou s těmito lůžky u stropu, nejsme schopní zřizovat další. Není, kdo by ta lůžka obstarával. Na standardních lůžkách kapacitu volnou ještě máme. Pokud čísla zůstanou taková jaká jsou, zvládneme to," řekl Grolich.

V kraji za poslední den klesl počet hospitalizovaných s koronavirem o 100 na 856. Zatímco nedávno bylo ve vážném stavu přes 200 lidí, nyní je jich kolem 170.