Krajští silničáři na Brněnsku, Znojemsku a Vyškovsku opraví v příštích dvou letech téměř 11 kilometrů silnic, začne se v příštím roce. Konkrétně jde o lokality Drásov, Žatčany, Modřice, Vracovice, Tavíkovice nebo úsek silnice mezi obcemi Bohdalice a Rostěnice. Informovala o tom hejtmanova mluvčí Alena Knotková.

„Plánované rekonstrukce by měly být ve většině případů dokončeny už v příštím roce. U dvou největších a nejnákladnějších investičních akcí – průtahu Tavíkovice s novou okružní křižovatkou a rekonstrukce silnice mezi Bohdalicemi a Rostěnicemi – práce potrvají až do roku 2025,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha (ODS).

Stavby pokryjí je peníze z rozpočtu kraje, dotčených obcí i Státního fondu dopravní infrastruktury

Práce v Tavíkovicích vyjdou na 84,3 milionu korun. Součástí bude i výstavba nové okružní křižovatky, autobusového terminálu a chodníků. Mezi Bohdalicemi a Rostěnicemi na Vyškovsku silničáři kromě opravy silnice plánují také vybudování nových krajnic či obnovení funkčnosti odvodnění. Délka opravovaného úseku přesahuje pět kilometrů a náklady dosahují 78 milionů korun.

V Modřicích na Brněnsku silničáři opraví úsek v Masarykově ulici a křižovatku v Husově ulici. Rovněž vybudují nové autobusové zastávky či parkovací místa. Předpokládané náklady přesahují 45 milionů korun. V Žatčanech na Brněnsku práce za 37,3 milionu korun zahrnují opravu průtahu obcí, vybudování autobusových zastávek, chodníků nebo zálivů pro podélná parkování. Silničáři dále za 29,6 milionu korun opraví silnici v Drásově na Brněnsku a za 15,6 milionu korun silnici ve Vracovicích na Znojemsku.