Jihomoravští silničáři se pustí do dalších čtyř oprav silnic za 112 milionů korun, z nichž nejvýznamnější je přestavba kruhového objezdu v Brně-Slatině na výjezdu z města směrem na Bedřichovice. Zároveň kraj ušetřil při výběrových řízeních proti předpokládaným cenám, peníze tak využije k opravě dalších silnic, uvedl v tiskové zprávě krajský mluvčí Petr Holeček.

Přestavba kruhového objezdu bude stát 65 milionů korun, stavbu musí ještě schválit zastupitelé. Jde o křižovatku Hviezdoslavovy a Bedřichovické ulice, která je velmi frekventovaná a v dopravní špičce se zde tvoří i delší kolony. Stavba zahrnuje i úpravu chodníků, zastávek a přeložky inženýrských sítí. Nová podoba má pomoct zvýšit plynulost i bezpečnost dopravy. Začít by se mělo příští rok a hotovo má být o rok později. Z celkové částky zaplatí kraj 27 milionů, zbytek plánuje získat z evropských fondů.

Už letos na podzim mají začít opravy silnice mezi Syrovicemi a Ořechovem na Brněnsku, křižovatky v Žabčicích na Brněnsku a také oprava Blanenské ulice v Brně-Jehnicích. Všechny mají být hotové do konce roku

Kraj také uspořil peníze díky nižším cenám ve výběrových řízeních proti projekční ceně, a mohl tak na příští rok zařadit do plánu čtyři projekty za 66 milionů korun. Jde o peníze, které kraj získá ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V průměru se kraji daří při zakázkách snížit cenu o 40 procent. Novou vozovku tak získá silnice třetí třídy mezi Moutnicemi a Velkými Němčicemi, silnice druhé třídy mezi Letovicemi a Chlumem a opravovat stavbaři budou také průtah Následlovicemi a silnici druhé třídy 431 ze Ždánic na hranice okresu.