Některé silnice na jihu Moravy byly dnes ráno sjízdné jen se zvýšenou opatrností, mohou namrzat. Místy na nich také může ležet rozbředlý sníh. D1 je v Brně a jeho okolí sjízdná se zvýšenou opatrností kvůli nízké dohlednosti vlivem srážek. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. V Brně kvůli sněhovým přeháňkám vyjely sypače.

Pozor na dálnici D1

Teploty v kraji se pohybují od minus čtyř stupňů Celsia do plus dvou. Na Blanensku padal sníh ještě po osmé hodině ráno. Dálnice jsou vesměs mokré po chemickém ošetření, většina úseků je sjízdná bez omezení. Na D1 v Brně a okolí by měli být řidiči opatrní, kvůli srážkám je tam zhoršená dohlednost.

Na Blanensku leží na cestách rozbředlý sníh

Zbytky rozbředlého sněhu mohou ležet na silnicích nižších tříd na Blanensku, v některých úsecích mohou silnice namrzat. Namrzání některých úseků silnic hrozí podle silničářů i na Břeclavsku a Hodonínsku, silničáři v těchto okresech doporučují opatrnost při jízdě.

Do brněnských ulic vyjely sypače

V Brně dnes ráno kvůli sněhovým přeháňkám a teplotám pohybujícím se okolo bodu mrazu vyjelo všech 21 posypových vozů Brněnských komunikací. „Upozorňujeme řidiče na nutnost opatrné jízdy s přihlédnutím k aktuálním zimním povětrnostním podmínkám, a to na celém území statutárního města Brna,“ uvedl provozní ředitel společnosti Jan Klištinec.

Sníh se změní na déšť

Meteorologové na dnešek pro kraj předpovídají zataženo a sněžení, které se bude od západu měnit na déšť. Odpoledne a večer očekávají proměnlivou oblačnost s přeháňkami, lokálně i bouřky se sněhovými krupkami. Nejvyšší odpolední teploty se dostanou na čtyři až sedm stupňů Celsia.