fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Kam o víkendu? Můžete do ZOO na šampionát zvířat, na bleší trh nebo na koncert či do divadla

První víkend v novém roce nabídne v Brně bleší trhy, komentované prohlídky v zoo, bruslení, výstavy nebo do divadla. Na brněnských náměstích nebo při návštěvě koledníků u vás doma pak také můžete přispět do Tříkrálové sbírky.
kam04-01

Foto:

ilu, redakce

První víkend roku 2019 nabízí v Brně a okolí zájemcům řadu aktivit, ze kterých si může vybrat opravdu každý. Snad každý se o tomto víkendu určitě potká s koledníky –  devatenáctý ročník Třkrálové sbírky se rozběhl naplno. Kromě toho, že můžete dát do kasičky nějaký ten obolus, je připravena také řada Tříkrálových koncertů – v několika městských částech, ale ten hlavní pak v neděli 6.ledna od 18. hodin v Městském divadle Brno. 

Pro někoho odpad, pro druhého poklad. Tak by se daly volně parafrázovat bleší trhy Dobrá karma. Ty se budou konat už tuto sobotu od 9 do 13 hodin v Tržnici na Zelném trhu. 
Pokud vám doma přebývají věci, které už nevyužijete, můžete se akce zúčastnit také jako prodejci. Veškeré důležité informace naleznete na FB události.

Leden patří mezi nejchladnější měsíce v roce, i přesto je v Zoo Brno živo. Plno druhů si užívá zimu a ukáží vám svoje dokonalé adaptace, z nichž nejednu převzal i člověk. Během akce Zimní šampionát zvířat si můžete užít komentovaná setkání, při kterých se dozvíte zajímavosti o rosomácích, lišce, bobrovi, manulovi a dalších zvířatech. Akce se koná v sobotu i v neděli. 

Muzeum města Brna prodlužuje svou výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ . Na její návštěvu na hradě Špilberku teď máte čas až do 3. března. 
Díky spoustě dobových předmětů a historických fotografií poznáte, co vedlo k ukončení první světové války a vzniku československého státu i co se odehrávalo během vyhlašování republiky ve městě Brně. Zasáhnou vás příběhy vojáků, kteří se vraceli domů z obou stran válečné fronty, a nadchne vás atmosféra nově vzniklého svobodného státu.
Výstava je otevřená od úterý do neděle od 9 do 17 hodin a najdete ji v 1. patře jižního křídla hradu. Vstupné je 90 korun, snížené pak 50 korun.

Také můžete vyrazit do některého z divadel:

V pátek v 19:30 do Městského divadla na Horečku sobotní noci se slavnými hity skupiny Bee-gees. Do dIvadla Bolka Polívky můžete také dnes vyrazit na příběh outsiderů s názvem Srnky s Josefem Poláškem v hlavní roli. Do téhož divadla pak můžete zajít v neděli na emotivní hru o lásce, mateřství a genialitě, která může být přítěží. Ve hře Gedeonův uzel uvidíte Vilmu Cibulkovou a Kairu Hrachovcovou. Představení v Divadle Bolka Polívky začínají v 19 hodin.

Pokud vás naše nabídka inspirovala a vybrali jste si z ní něco, jsme rádi. Ale ať už o tomto prvním letošním víkendu podniknete cokoliv, za redakci Brňan vám přejeme spoustu zážitků a příjemně strávené dny volna.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT