fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Kauza přidělování bytů: radní Brna-středu odvolali z funkce šéfa bytové komise obviněného Bradáče

policie-zasah-pixabay

Foto:

ilustrační Pixabay

Rada městské části Brna-středu v pondělí odvolala kvůli kauze přidělování bytů obviněného Otakara Bradáče (ODS) z funkce předsedy komise bytové, majetkové a dislokační. Pověřila také oddělení vnitřního auditu a kontroly provedením auditu. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí radnice Kateřina Dobešová.

V kauze manipulace s byty na radnici Brno-střed stíhá policie osm lidí, dva skončili ve vazbě, a to právě místní politik Bradáč a jednatel realitní kanceláře Zdeněk Červinka.

Předmětem auditu bude podle mluvčí prošetření procesu přidělení bytů podle pravidel pronájmu bytů v městské části Brno-střed a kritérií a způsobu výběru žadatelů o pronájem bytu. Rada dotyčné oddělení pověřila i přípravou a provedením systémového auditu, cílem je zjistit a snížit rizika při přidělování bytů ve správě městské části Brno-střed.

Rada také pověřila tajemníka úřadu zeptat se policie na bližší informace o předmětu vyšetřování, a to včetně toho, kterých členů samosprávných orgánů či zaměstnanců úřadu se trestní řízení týká. Má se také dotázat, jestli je v současném trestním řízení městská část vedena jako poškozená a zda byla vyšetřovaným jednáním obviněných městské části způsobena škoda, případně jak velká.

„Je naprosto zřejmé, že se jedná o velmi závažné provinění, na které budeme adekvátně reagovat a vyvodíme z něj důsledky. Ať už systémovými změnami při přidělování bytů nebo posílením kontrolní činnosti,“ uvedl starosta Brna-středu Vojtěch Mencl (ODS).

Policie vyslechla v souvislosti s kauzou 30 lidí, provedla 28 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Obvinila osm lidí. Kromě Bradáče a Červinky jsou mezi stíhanými zastupitel hnutí ANO v Brně-Černovicích Radim Suchánek, který pracoval na Správě nemovitostí Brno-střed, tajemník ho v pondělí ale přeřadil jinam.

Dalšími jsou podle informací České televize Červinkova společnice Eva Vágnerová a dále Kateřina Pospíšilová, Jiří Povolný, Ludvík Kraus a Marek Horvath, kteří jsou podle ČT spjati s brněnským realitním trhem.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT