Tvůrci seriálu Vegani a Jelita, který se natáčel pro TV Nova v jihomoravské metropolí a jejím okolí, mu totiž v brněnské restauraci U starýho Billa dali při natáčení upoutávkové reportáže zajímavý úkol.

„Chtěli po mě, abych snědl co možná nejrychleji protiklad zdravého jídla pro vegany a nezdravého jídla pro masožrouty. Prostě jsem musel do osmi minut sníst kilo vařené čočky a půl kilogramu kuřecích steaků,“ upřesnil  zpravodajskému portálu BRŇAN rodák z Poličky. A podotkl, že zabrat mu dala hlavně čočka. „Hrozně blbě se tahle luštěnina polyká, protože se hůř kouše a je to tím pádem fyzicky náročné do té míry, že mě pak trochu bolela pusa od žvýkání čočky a masa,“ usmál se Jarda. Toho ale mohlo těšit, že nebyl na podobný výkon sám. Do čočky a masa se totiž s přáteli pustil i známý brněnský herec Michal Isteník se svým kolegou z Městského divadla Brno Jakubem Uličníkem. „Kluci to přitom měli malinko těžší, protože kromě čočky si dali ještě kroupy,“ dodal maxijedlík.

Němcovi však prý kupodivu po takovém úctyhodném výkonu těžko od žaludku nebylo. „Pocit plnosti jsem měl jen chvíli, čočku trávím docela dobře a rychle,“ vysvětlil Jarda. A právě zmíněný Michal Isteník, který zazářil jako  hospodský Eda v dnes již kultovním seriálu MOST!, za projektem Vegani a Jelita stojí. Kromě toho, že k seriálu napsal scénář, usedl i na režisérskou židli a obsadil většinu rolí. Vsadil přitom na neokoukané tváře mladých herců, protože v seriálu se objeví například půvabná pětatřicetiletá rodačka z Vyškova Petra Lorencová, která nyní hraje v Národním divadle Moravskoslezském, nebo charismatická Lucie Bergerová, kterou zase znají diváci už šest let z prken Městského divadla Brno. Jarda Němec, který vytváří rekordy jako na běžícím pásu, přitom své kvality maxijedlíka v Brně prokázal už dva týdny před natáčením zmíněné seriálové upoutávky. Ve známé pivnici U čápa spořádal za necelých deset minut metr klobásy!

„Proti mně se do této výzvy přihlásilo osm dětí, protože akce měla charitativní ráz, kdy se výtěžek tomboly předával na podporu nemocných dětí ve Fakultní nemocnici Brno. Děcka to pochopitelně snědla rychleji než já, protože jich na metrovou klobásu bylo osm a já na to byl sám“ dodal s úsměvem maxijedlík.