Hokejisté Brna porazili ve 28. kole extraligy Plzeň těsně 3:2. Kometa porazila Plzeň počtvrté za sebou. Západočeši přišli o sérii tří vítězství. Vyhecovaný duel přinesl vedle pěti gólů také 90 trestných minut. Rozhodla ho trefa Martina Dočekala z 29. minuty, kdy domácí forvard zvyšoval na 3:1.

Zápas mezi Kometou a Plzní sliboval ofenzivní hokej. A ten se také od samotného začátku utkání praktikoval. První velkou šanci měli hned v úvodu hosté, po přihrávce Kováře nepřekonal Vejmelku z ideální pozice Stach. Kometě zákrok svého brankáře pomohl, od té doby se domácí dostali do velkého tlaku, který byl korunován krásnou kombinační akcí: Zaťovič našel před bránou Muellera, jehož čtrnáctá trefa sezony poslala Brno do vedení.

Aktivita Komety pokračovala a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Běžela devátá minuta a Plekancova formace zatopila Indiánům v předbrankovém prostoru. V něm se nejlépe zorientoval důrazný Zohorna a uklidil puk do sítě. Pro nejmladšího z bratrské trojice to byla vůbec první branka v probíhajícím ročníku.

Na to už se trenér Plzně Ladislav Čihák nemohl dívat a vzal si oddechový čas. Hostům pořádný průvan pomohl, zvýšili tempo a dočkali se kontaktní branky. Od modré čáry napřáhl Jones, Vejmelka nic neviděl a poprvé v zápase lovil puk ze své sítě.

Poté si Indiáni zahráli přesilovku, když Mallet dohrál u hrazení ostrým zákrokem Jonese a vyfasoval souhrnný trest do konce utkání. Početní výhodu měli i Brňané, další střelci se ale do přestávky již neprosadili.

Druhá třetina nabídla znovu pohledný hokej, kterému nechybělo ani jiskření mezi Kovářem, Plekancem a Zaťovičem. Dohrávaly se souboje a bylo patrné, že vzpomínky na jarní bitvy play off tam stále žijí svým životem. Vyhecovaný souboj pro všechny aktéry orámovala 29. minuta, kdy Hruška v osobním souboji přetlačil plzeňského obránce Kaňáka, tím se dostal do střelecké pozice Dočekal a svižnou ranou nedal Frodlovi šanci.

Znovu to bylo o dva góly a znovu tento stav dlouho nevydržel. Denis Kindl si po kombinaci s Vojtěchem Němcem najel mezi kruhy a Vejmelkovi nedal šanci zareagovat. V závěru třetiny mohl bekhendem zvýšit stav Hruška, jenže Frodl jej v jasné tutovce vychytal lapačkou.

"Odehráli jsme super zápas, který se divákům musel líbit. Klíčové bylo vedení 2:0 v úvodu. To je přibrzdilo, vzali si oddechový čas. Pak nám dali sice kontaktní gól, ale vždy jsme jim dokázali odskočit a zbytek zápasu ubránit. Víme, že mají kvalitní tým, což se dnes potvrdilo. Chtějí hrát hokej, s takovými týmy rád hraju a bavím se," řekl Martin Zaťovič.

Ofenzivní festival před vyprodaným hledištěm pokračoval i ve třetím dějství. Oba gólmani se však činili. Nejprve Frodl po samostatné akci Zaťoviče, který v oslabení pádil sám na plzeňskou branku. Na druhé straně musel Vejmelka čarovat po střele Gulaše. Vůbec největší možnost měl po pasu Dočekala staronový útočník Komety Vondráček. Sám před Frodlem však zakončil jen do jeho výstroje.

Nervózní utkání pokračovalo faulem Vráblíka, který vyvolal emoce na plzeňské střídačce. Na ní neudržel emoce na uzdě asistent Špaček a inkasoval nejprve menší trest a poté i ten větší a musel se odebrat do kabiny. Málo vídaný moment nabídl Brnu hned dvojnásobnou přesilovku pět na tři. V něm Brňané ostřelovali skvěle chytajícího Frodla, jež svůj tým držel v naději na vyrovnání. Hosté zkusili v závěru power play, ale marně.

"Soupeř byl hodně nepříjemný, celý zápas nás hosté dotahovali a jsme rádi, že máme důležité vítězství. Věděli jsme, že mají silný tým, Kováře, Gulaše a další. Důležité bylo, že jsme zvládli oslabení a ubránili ten závěr," prohlásil útočník vítězného celku Tomáš Plekanec.

"Kometa má zkušené mužstvo, špatným úvodem jsme je poslali na koně. Vím, že to na nás umí. Byla lepší, stále je hodně silná. Propadli jsme při prvním gólu na mantinelu, prohráli osobní souboj a díky tomu padla první branka. Druhá byla sice smolná, ale pak jsme se dostali do hry a od té doby to bylo vyrovnané. Nicméně nějaký větší tlak jsme si nevytvořili, hodně nám přeskakovaly puky," řekl hostující forvard Jan Kovář.