Hokejisté z města pod Špilberkem, kteří proti Ostravanům nastoupí v domácí aréně od 18 hodin, nyní drží 7. pozici. Ovšem v případě tříbodové výhry se můžou dotáhnout právě na Vítkovice. Ty jsou nyní páté a na čtvrtou Plzeň ztrácejí jen tři body.

Modrobílí mají navíc dvojnásobnou motivaci, protože na Vítkovice v loňské části aktuální sezóny 2021/2022 ještě nevyzráli. V 41. extraligovém kole je však nečeká nic jednoduchého, což si uvědomuje i trenér Jiří Kalous.

„Čeká nás těžký soupeř, Vítkovice mají aktuálně výbornou formu a není náhodou, že jsou na pátém místě. Hodně jim pomohl příchod Dominika Lakatoše, výborně chytá gólman Stezka. Odehráli jsme s nimi dva zápasy, které vždy skončily těsnou prohrou o gól,“ uvedl kouč Brna.

Není tedy divu, že by byl rád, kdyby jeho svěřenci tentokrát uspěli a před domácím publikem naplno bodovali. „Uvědomujeme si, že to nebude lehký duel, navíc stále nejsme kompletní. Nicméně bychom rádi navázali na výhry s Budějovicemi a Litvínovem,“ věří Kalous.

V prvním vzájemném zápasu na ledě Brna se Kometě podařilo ostravského rivala výrazně přestřílet 42:22, ale hosty výborně podržel brankář Stezka a Vítkovice si tak odvezly tři body za výhru 2:1. Odveta v Ostravě přinesla brněnské dotáhnutí dvoubrankového manka v 58. minutě, kdy srovnával Zaťovič, ale ještě v téže minutě rozhodl Plášil o vítězství domácích 3:2.

Vítkovičtí hokejisté jsou překvapením letošního ročníku extraligy. Borci ze severu Moravy si připsali úctyhodnou sérii 13 zápasů v řadě, kdy pokaždé bodovali. Parádní bilanci jim na sklonku loňského roku nabourala Mladá Boleslav, která je skolila 5:2.

Novoroční premiéru však Vítkovice zvládly skvěle, když podruhé v sezoně porazily třinecké Oceláře 5:2. Následovala porážka doma se Spartou 1:4 a třídílnou sérii na domácím ledě zakončili ostravští hokejisté důležitou výhrou 4:2 nad Plzni. Teď budou chtít formu potvrdit také ve Winning Group Areně.

Brněnská Kometa v novém roce zatím bodovala ve všech třech odehraných zápasech. Po domácím vítězství 4:2 nad nyní šestými Českými Budějovicemi cestoval brněnský tým do Litvínova.

Utkání s Vervou nabídlo podobný průběh jako dvě předcházející vzájemná střetnutí. Brňané museli dotahovat dvoubrankové manko, které zmírnili ve druhé třetině, aby si v závěrečné pasáži hry vynutili prodloužení. O druhém bonusovém bodu pro Brno rozhodl americký snajpr Peter Mueller, jenž nyní vládne extraligové produktivitě i střelcům s celkovou bilancí 20+23.